Zamknij
REKLAMA

Fani będą zachwyceni! Wyjątkowa wystawa już w Browarze B.

15:00, 26.02.2021 | Źródło: CK Browar B.
Skomentuj fot. CK Browar B.
REKLAMA

Rok 2021 ogłoszono Europejskim Rokiem Kolejnictwa, a Centrum Kultury Browar B. zaprasza na wystawę prezentującą architekturę i historię dworców Kolei Warszawsko-Bydgoskiej. W jaki sposób można podziwiać wystawę?

- Od kilku lat odkrywamy na nowo malowniczą i fascynującą architekturę dworców kolei warszawsko-bydgoskiej, która po raz pierwszy połączyła zabory rosyjski i pruski w 1862 roku, przyczyniając się znacząco do rozwoju regionu - zachęcają organizatorzy wystawy. 

Kolej wpłynęła na krajobraz kulturowy, społeczny, jak i infrastrukturalny Włocławka i Kujaw.

W efekcie projektu “Historia u podstaw” powstała mobilna wystawa plenerowa prezentująca architekturę i historię dworców.

- Te fascynujące miejsca dołączyły również do strony internetowej Szlaki Kultury - mapy złożonej z opowieści o opustoszałych fabrykach, zrujnowanych dworach, nieczynnych młynach, dawnych spółdzielniach i towarzystwach rolnych, których zakładanie i prowadzenie było jednym z najważniejszych sposobów podtrzymywania polskości, tworzenia nowoczesnego narodu, organizowania Polaków we wspólnotę kulturową i wyrażania wprost postawy patriotycznej - tłumaczy CK Browar B. 

Wystawę “Dworce, fabryki, uzdrowiska. Historia u podstaw” prezentującą architekturę i historię dworców Kolei Warszawsko-Bydgoskiej można zwiedzać w Galerii Sztuki “Beczkownia” w Centrum Kultury Browar B. 

Wystawa będzie dostępna do 26 marca.

Zwiedzanie jest możliwe od wtorku do piątku w godzinach od 11:00 do 18.:00 (ostatnie wejście godz. 17:30), a także w soboty od 14:00 do 18:00 (ostatnie wejście o godz. 17:30). Wstęp wolny.

(Źródło: CK Browar B.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

BlBl

2 0

Fakt dziadkowie mieli nie odparady tupet budowali pięknie.Na kujawach można spotkać perełki pięknych budowli. 17:43, 26.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%