Zamknij
REKLAMA

To pierwsza wystawa po lockdownie. Co zaprezentują tym razem?

09:11, 05.05.2021 | M.O. / GSW
Skomentuj W Galerii Sztuki Współczesnej zobaczymy wystawę "Ciemno wszędzie, czyli od Czerni do Czerni". Fot. Michał Osiecki
REKLAMA

W Galerii Sztuki Współczesnej już dziś (5 maja) startuje nowa wystawa. "Ciemno wszędzie, czyli od Czerni do Czerni" to ogólnopolska wystawa obrazów malarskich z kolekcji prywatnych ukazująca malarstwo polskie początku lat 20. XXI w. 

To będzie pierwsza wystawa w GSW po ostatnim lockdownie i przywróceniu działalności instytucji kultury. Tematyka wystawy nie mogła być zatem inna niż przeżycia związane z pandemią COVID-19. 

 Jak najlepiej opisać rozgrywające się na naszych oczach wydarzenia ostatniego roku? Warto spróbować przekazu za pomocą sztuki. Znany już dobrze włocławskiej widowni prof. Paweł Lewandowski-Palle zaprosił artystów z całej Polski do malarskiego przelania swoich odczuć z minionego roku na płótno. Na zaproszenie odpowiedziało aż siedemdziesięciu siedmiu artystów, sam kurator również zamieścił swoją pracę

- informuje Jerzy Jabczyński z włocławskiej Galerii Sztuki Współczesnej.  

W ten sposób na wystawie znajdzie się 78 obrazów, będących artystyczną wizją minionych miesięcy, które dla wielu są właśnie ciemnością.

- Każdy z uczestników przekazał w swojej pracy coś z siebie, by wspólnie opisać początek lat 20-tych XXI wieku. Zapraszamy do zwiedzania, zgodnie z obowiązującymi wymogami sanitarnymi - zachęca Jerzy Jabczyński.

Wystawa będzie czynna od dziś (5 maja, środa) od godziny 15:00. Na zapoznanie się z twórczością artystów włocławianie będą mieli miesiąc. 

Wystawa czynna będzie do 6 czerwca.

(M.O. / GSW)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

kawa kawa

0 0

sztuka pochodzi od natury 16:17, 05.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%