Zamknij
REKLAMA

Klasyka piosenki francuskiej już niedługo w Browarze B.

19:06, 09.07.2017 | .
REKLAMA
Skomentuj
Yaga Kowalik zaprezentuje największe francuskie przeboje. Fot. www.yagakowalik.pl/Natalia Seklecka

Już 13 lipca w Browarze B. fanów piosenki francuskiej czeka prawdziwa gratka. Największe przeboje klasyki tego gatunku w lirycznych aranżacjach przy akompaniamencie znakomitych muzyków zaśpiewa Yaga Kowalik.

"Yaga Kowalik w koncercie... Piaf, Greco, Aznavour" to prezentacja największych przebojów klasyki piosenki francuskiej z repertuaru trójki jej niezwykłych interpretatorów. Podczas koncertu usłyszymy takie piosenki jak: "Padam Padam" czy "Milord" z repertuaru Edith Piaf, a także "Dwie Gitary" Charlesa Aznavoura prezentowane w języku francuskim. Pomiędzy utworami wplecione będą sekwencje w języku polskim wprowadzające w klimat piosenek.

Yaga Kowalik to absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie, laureatka licznych festiwali piosenki. W latach 90. wyjechała na stypendium piosenkarskie do Paryża. Od tamtej pory jest związana artystycznie ze stolicą Francji. Wynikiem współpracy z kompozytorem Norbertem Chiche jest nagranie we Francji teledysku do piosenki pt. "Cracovie", udział w targach płytowych Midem, a także występ na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie. W 2016 roku artystka nagrała we Francji płytę, do której opracowanie muzyczne zrealizował znany francuski muzyk Patrick Liotard.

Przedsięwzięcie artystyczne "Yaga Kowalik w koncercie... Piaf, Greco, Aznavour", które zostanie zaprezentowane we Włocławku, powstało w koprodukcji polsko-francuskiej. Artystce na scenie będą towarzyszyć na dwaj znakomici muzycy: Valentyn Dubowskij (akordeon) i Michał Półtorak (skrzypce).

- Koncert Yagi Kowalik odbędzie się z okazji narodowego święta Francji, związanego z rocznicą wybuchu Rewolucji  francuskiej, przypadającego 14 lipca. Z tej okazji serdecznie zapraszamy dzień wcześniej wszystkich miłośników klasyki piosenki francuskiej do wspólnego świętowania. Mamy nadzieję, że warunki atmosferyczne będą sprzyjające i pozwolą nam na organizację koncertu na naszym dziedzińcu - mówi Beata Krajewska z CK Browar B.

 

Piosenka francuska to regionalna odmiana poezji śpiewanej i piosenki aktorskiej, która charakteryzuje się literackim, poetyckim tekstem, melodyjną warstwą muzyczną o dość skromnej instrumentacji. Warstwa muzyczna oraz tematyka utworów nawiązują do współczesnej (wykonawcy) rzeczywistości, do problemów codzienności oraz wyrażają emocje i postawę piosenkarza w stosunku do podejmowanych tematów.

[WIDEO]303[/WIDEO]

Koncert Yagi Kowalik odbędzie się w czwartek, 13 lipca, o godz.19:30. Bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie CK Browar B. od poniedziałku do piątku, w godz. 8:00-16:00 i na godzinę przed koncertem.  

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

BuldogBuldog

0 1

Pięknie.... miłość francuska to jest to ! 20:12, 09.07.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone