Zamknij
REKLAMA

W Muzeum Diecezjalnym zabrzmią rytmy Hiszpanii, a także muzyka cygańska. Rozpoczynają cykl wyjątkowych koncertów

14:00, 11.05.2022 | .
Skomentuj Wyjątkowe koncerty w Muzeum Diecezjalnym. fot. depositphotos.
REKLAMA

W maju i czerwcu Muzeum Diecezjalne we Włocławku zaprasza na cykl koncertów. Będzie można usłyszeć m.in. utwory inspirowane rytmami cygańskimi. 

Głównym sponsorem projektu "Muzyczne spotkania z ANWILEM 2022" jest włocławska firma. 

W ramach wydarzenia odbędą się cztery spotkania w soboty - 14 i 28 maja oraz 4 i 25 czerwca. Start zawsze o godzinie 19:00 w Auli Muzeum Diecezjalnego

Co będzie można usłyszeć? 

Podczas pierwszego koncertu w sobotę, 14 maja mezzosopranistka Agnieszka Makówka wraz z pianistą Janem Przepałkowskim zaprezentują słuchaczom pieśni polskich, ale też zagranicznych twórców. Duet w ramach "Serca kobiety" skupia się na tajemniczości płci pięknej. 

Dwa tygodnie później w sobotę, 28 maja przy fortepianie zasiądą Jarosław i Maciej Domagała, którzy będą towarzyszyć sopranistce Annie Jeremus-Lewandowskiej oraz mezzosopranistce Monice Kolasie-Hladikovej. Duety zagrają koncert sakralny pt. "Angiol di pace", czyli "Anioły pokoju". 

Na początek czerwca i jego letniej aury w sobotę 4, czerwca słuchacze będą mieli okazję poczuć klimat Hiszpanii. Justyna Jakubowska oraz Wojciech Dyngosz wykonają wybrane pieśni hiszpańskie z cyklu "Siete Canciones populares Españolas" autorstwa M. de Falli oraz niektóre utwory z serii "Pieśni hiszpańskie op. 100" D. Szostakowicza.

Natomiast 25 czerwca Piotr Szymanowicz na pianinie oraz głos Justyny Zalesińskiej zafunduje widzom muzykę cygańską. W programie znajdą się utwory m.in J. Brahamsa, A. Dvoraka, a także G. Verdiego. 

Skąd wziąć bilety? 

Osoby zainteresowane mogą odbierać bilety wstępu na poszczególne koncerty w siedzibie Muzeum Diecezjalnego. Przepustki będą rozdawane od wtorku w tygodniu poprzedzającym wydarzenie. 

Na pierwszy koncert, który będzie w sobotę, 14 maja można jeszcze odbierać wejściówki. 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Cyganie w kościele.Cyganie w kościele.

0 0

Inowiercy będą spiewać panu,coś nie tak. 16:14, 16.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

o co tu chodzi ?o co tu chodzi ?

0 0

Muzyczne Spotkania z Anwilem w Muzeum Diecezjalnym ??? Pewnie karteczkę od spowiedzi należy przynieść 16:58, 16.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%