Zamknij
REKLAMA

Ten film jest nominowany do 10 Oscarów! Zobacz go w DKF-ie

08:00, 18.02.2019 | N.S
REKLAMA
Skomentuj
`Roma` to historia niezwykłej relacji dwóch kobiet z różnych klas społecznych. Fot. materiały promocyjne

W tym tygodniu DKF Ósemka zabierze włocławskich kinomanów do jednej z dzielnic miasta Meksyk. „Roma” to opowieść o kobietach z dwóch różnych światów, które żyły i zmagały się z niełatwą rzeczywistością lat 70. ubiegłego stulecia.

W swoim najnowszym filmie Alfonso Cuarón („Ludzkie dzieci”, „I twoją matkę też”) opowiada historię Cleo, młodej służącej pracującej w zdominowanej przez klasę średnią dzielnicy Roma w mieście Meksyk. Cleo pracuje jako służąca u pani Sofii. Kiedy od pracodawczyni odchodzi mąż, a służąca zachodzi w nieplanowaną ciążę, kobiety zbliżają się do siebie.

„Roma” to najbardziej osobisty z dotychczasowych filmów nagrodzonego Oscarem reżysera i scenarzysty Alfonsa Cuaróna.

- Cuarón pisze tym filmem pełen artyzmu i miłości list do kobiet, które go wychowały, oraz maluje żywy i poruszający obraz domowych napięć i zmian hierarchii społecznej na tle politycznego chaosu lat 70 – zdradzają organizatorzy seansu.

[WIDEO]1213[/WIDEO]

Film otrzymał 10 nominacji do tegorocznych Oscarów, w tym dla najlepszego filmu. Został też nagrodzony dwoma Złotymi Globami dla najlepszego reżysera i filmu zagranicznego oraz Złotym Lwem na Festiwalu Filmowym w Wenecji.

„Romę” będzie można zobaczyć we włocławskim Multikinie już dziś (18.02.), o godz. 19:00. Bilety do nabycia przed seansem.

(N.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone