Zamknij
REKLAMA

Zapamiętasz kilkaset liczb w 5 minut? Oni potrafią! Zobacz jak

14:24, 22.07.2019 | B.N./Akademia Dokumentalna
REKLAMA
Skomentuj

Zapamiętanie ułożenia talii kart w 22 sekundy, 1500 twarzy w 15 minut, czy 700 liczb binarnych w zaledwie pięć minut - dla nich to bułka z masłem. Tajemnice światowych mistrzów zapamiętywania będziesz mógł poznać dziś (22 lipca) dzięki włocławskiej Akademii Dokumentalnej.  Nie mniej interesująco zapowiada się również seans filmu "Sakawa", który przybliży widzom tajniki działania internetowcy oszustów matrymonialnych. 

Jak ćwiczyć, aby poprawić swoją pamięć i aby nową wiedzę przyswajać szybko i na długo? Film „Igrzyska pamięci” jest ekscytującym obrazem życia czterech mistrzów zapamiętywania ze Stanów Zjednoczonych, Niemiec i Mongolii, którzy walczą o tytuł Mistrza Świata w Pamięci.

Historie ich życia i unikalne podejście do zapamiętywania zadziwiających ilości informacji tworzą oszałamiający wizualnie i prowokujący do myślenia dokument. Widzowie będą mieli okazję zobaczyć jak trenują, godzinami budując w głowie niesamowite struktury pamięci poparte obrazami. Początek sensu o godz. 18:00 w Multikinie. Wstęp jest bezpłatny.

Druga propozycja filmowa to „Sakawa”, czyli obraz opowiadający o trzech młodych Ghańczykach, którzy stworzyli niekonwencjonalny biznes żerujący na naiwności Amerykanów i Europejczyków korzystających z internetowych serwisów randkowych.

Kim są ludzie, którzy wysyłają e-maile z ogłoszeniem, że wygrałeś na loterii i kto naprawdę ukrywa się za profilami kobiet na internetowych serwisach randkowych? Reżyser filmu udał się do Ghany, gdzie całe społeczności żyją z tego procederu. W swoich działaniach wykorzystują wszystkie dostępne środki - naśladują kobiece głosy przez telefon, a nawet angażują magów, czarną magię i voodoo. Ten zabawny i bardzo osobisty dokument śledzi wysiłki kilku postaci, które, aby uwolnić się od ubóstwa, zaspokajają niespełnione pragnienia ludzi z bogatych krajów. Początek seansu o godz. 19:40. Wstęp bezpłatny.

(B.N./Akademia Dokumentalna)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone