Zamknij
REKLAMA

Po śmierci matki postanowiła odszukać ojca. Okazał się nim...

13:28, 09.09.2019 | B.N.
REKLAMA
Skomentuj
Petra poszukuje ojca i... własnej tożsamości. Fot. poszukuje własnej tożsamości.

Przez lata "ojciec" był dla niej tylko pustym słowem, matka skrzętnie skrywała przed nią rodzinne tajemnice. Gdy rodzicielka umiera, Petra podejmuje próbę nawiązania kontaktu z ojcem. Podejrzewa, że jest nim wybitny, choć bezduszny artysta zamieszkujący cichą posiadłość na jednej z katalońskich wsi. Tę historię możecie poznać już dziś (9 września) w Multikinie. 

"Petra" jest szóstym filmem w dorobku Jaime Rosalesa. W rolę tytułowej bohaterki wciela się gwiazda hiszpańskiego kina, Bárbara Lennie ("Contratiempo", "Magical Girl", czy "Wszyscy wiedzą"). 

Petra to początkująca artystka-malarka, która po śmierci matki pragnie zgłębić rodzinne tajemnice. Kim jest jej ojciec, którego nie dane było jej dotąd poznać? Odpowiedź na to pytanie spędza jej sen z powiek. Podejrzewa, że jest nim Jaume, sławny artysta rzeźbiarz (Joan Botey). Potwierdzenia swojej tezy szuka u samego źródła, podejmując praktykę artystyczną w katalońskiej posiadłości swojego domniemanego ojca. 

Ten okazuje się antypatycznym cynikiem o przerośniętym ego. Mimo to, tytułowa bohaterka, zamiast poszerzać artystyczne horyzonty, poszukuje własnej tożsamości; wyciągając z Jaume'a prawdę o sobie samej. 

Jakie tajemnice wyciągnie na światło dzienne intrygująca relacja między Petrą a Jaume? Tego, dzięki Dyskusyjnemu Klubowi Filmowemu możecie dowiedzieć się dzisiaj (9 września) we włocławskim Multikinie. Początek seansu o godz. 19:00. 

(B.N.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone