Zamknij
REKLAMA

Żeruje na systemie opieki, symuluje choroby! To jednak nie koniec...

09:00, 17.10.2020 | DKF Ósemka / M.O.
Skomentuj fot. screen YouTube
REKLAMA

Dyskusyjny klub filmowy "Ósemka" zapraszam na film "Złotokap". To islandzka produkcja podejmująca kwestie problemów społecznych, szuka genezy i konsekwencji konfliktów, a przy tym tworzy portret rodzinny. To znakomity pomysł na spędzenie poniedziałku. 

Islandzkie kino od kilkunastu lat utrzymuje wysoki poziom zdobywając uznanie krytyków i widzów podczas festiwali filmowych. Jednym z takich filmów jest „Złotokap” w reżyserii Ragnara Bragassona. 

Film podejmuje kwestie problemów społecznych i jest tak samo aktualny w Polsce jak na Islandii. W jednej z głównych ról zobaczymy polską aktorkę Karolinę Gruszkę wcielająca się w postać Danieli. Osoby, która wiele zmieni w życiu Indiany i jej syna.

Indiana Jonsdóttir (w tej roli Sirgun Edda Bjornsdottir) żyje wśród imigrantów, którymi szczerze gardzi. Żeruje na państwowym systemie opieki, symulując niezliczoną ilość chorób. W swoim prywatnym ogrodzie trzyma największą dumę i radość życia – nagradzane na konkursach ogrodniczych drzewko Laburnum (Złotokap). 

Pewnego dnia odwiedza ją przedstawiciel Ministerstwa Środowiska. W jej trakcie spotkania informuje, że państwo w myśl nowych przepisów chce wszystkie rodzaje roślin, które nie rosły przed rokiem 1900 wyrwać z korzeniami.

Jedyną pociechę kobiety stanowi wtedy jej syn Unnar, który żyje w cieniu matki. Indiana trochę podświadomie cały czas powstrzymuje jego rozwój starając się utrzymać go zależnym od siebie.

Z niezadowoleniem obserwuje podejrzaną pasję syna jaką jest ochotnicza grupa ratunkowa. Prawdziwym szokiem jest jednak wiadomość, że syn zakochał się w imigrantce. Wesołej, beztroskiej i szczerze oddanej Unnarowi Danieli. Tymczasem prawdziwy kataklizm dopiero przed Indianą.

Co wydarzy się dalej?  Zapraszamy na seans DKF Ósemka w poniedziałek, 19 października, o godzinie 19:00 w Multikinie. 

Przypomnijmy, że zgodnie z obostrzeniami obowiązującymi w strefie czerwonej, podczas seansu może być zajętych maksymalnie 25% miejsc na salki kinowej. 

(DKF Ósemka / M.O.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

MoniccaMonicca

1 0

A ilu mamy pseudo emerytów ? 09:46, 17.10.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

PopaŻonaPopaŻona

1 0

Bardziej pseudo rencistów 15:13, 18.10.2020


????????????????????????????????????????

1 0

Przed obejrzeniem tego tendencyjnego filmu należy zaopatrzyć się w mocną kawę ... by dotrwać do końca . 09:57, 17.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz