Zamknij
REKLAMA

To będzie filmowa uczta! W marcu pokażą we Włocławku pięć superprodukcji. Pierwszy seans już dzisiaj

10:39, 07.03.2022 | N.S.
Skomentuj 7 marca DKF Ósemka pokaże film `W pętli ryzyka i fantazji`. Fot. materiały promocyjne
REKLAMA

W marcu CKD Ósemka pokaże pięć filmów, w tym kilka z nominacjami do tegorocznych Oscarów. Pierwszy seans już dziś (7.03.). Włocławscy kinomani zobaczą film  „W pętli ryzyka i fantazji”.

Film „W pętli ryzyka i fantazji” to zdobywca Srebrnego Niedźwiedzia na ubiegłorocznym MFF w Berlinie. Reżyserem filmu jest Ryûsuke Hamaguchi.

Bohaterki filmu wciąż powracają: do zakończonego romansu, błędu z przeszłości, miasteczka, w którym przeżyły pierwszą miłość. Ale to także podróż ku narastającemu poczuciu niesamowitości, bo film, który zaczyna się jak klasyczna obyczajowa historia, niespiesznie przesuwa się w stronę science fiction. Hamaguchi kręci kołem fortuny z mistrzowską wprawą, a zrealizowane głównie we wnętrzach sceny są fenomenalnymi, zniuansowanymi portretami relacji. Błyskotliwym obserwacjom i dyskretnemu poczuciu humoru towarzyszy melancholia, która sprawia, że film staje się cichym westchnieniem nad naszą niedoskonałością

- pisze o filmie DKF Ósemka.

Seans we Włocławskim Multikinie rozpocznie się o godz. 19:00. Bilety po 14 zł do nabycia przed rozpoczęciem projekcji.

Co jeszcze szykuje DKF Ósemka na ten miesiąc?

W przyszłym tygodniu odbędą się dwa seanse Dyskucyjnego Klubu Filmowego Ósemka.

"Córka"

14 marca (poniedziałek) w Multikinie zostanie wyświetlony film "Córka" ze zdobywczynią Oscara - Olivią Colman w roli głównej. Film opowiada hgsitoei Ledy, która spędza wakacje nad morzem. Kobieta musi skonfrontować się ze swoją przeszłością.

Film ma trzy nominacje do tegorocznych Oscarów - dla najlepszych aktorek pierwszoplanowej (Colman) i drugoplanowej (Jessie Buckley) oraz za najlepszy scenariusz adaptowany.

"Im dalej w las, tym więcej drzew"

17 marca w Teatrze Impresaryjnym, z którym DKF Ósemka współpracuje od jakiegoś czasu, zostanie wyświetlony film "Im dalej w las, tym więcej drzew".

Film łączy siedem historii, w które zaangażowanych jest wielu bohaterów.

Sporo ich dzieli - wiek, doświadczenie, motywacje, życiowe priorytety. Łączy poczucie niespełnienia, skrywana frustracja, wyczuwalny podskórny niepokój. Każdy z nich próbuje wyrazić swoje emocje, ale czuje się niezrozumiany

- czytamy w opisie filmu na Filmwebie.

Seans w teatrze rozpocznie się o godz. 18:00. Bilety tradycyjnie będą sprzedawane przed rozpoczęciem projekcji.

"Przeżyć"

21 marca DKF Ósemka zaprezentuje kolejnego kandydata do tegorocznych Oscarów. Będzie to animacja pt. "Przeżyć" w reżyserii Jonasa Pohera Rasmussena. Film przedstawia prawdziwą historię Amina, który u progu małżeństwa jest zmuszony ujawnić swoją przeszłość.

"Przeżyć" ma trzy nominacje Oscarów w kategoriach: Najlepszy Film Dokumentalny, Najlepszy Film Międzynarodowy i Najlepszy Pełnometrażowy Film Animowany.

„Drive my Car”

Ostatni marcowy seans to kolejna propozycja reżysera Ryûsuke Hamaguchi. Drive my Car to zdobywca Złotej Palmy za scenariusz w tegoroczny oscarowy faworyt. Film jest nominowany w czterech kategoriach: Najlepszy Film, Najlepsza Reżyseria, Najlepszy Scenariusz Adaptowany i Najlepszy Film Międzynarodowy.

"Drive my car" opowiada historię aktora i reżysera teatralnego, który żyje w szczęśliwym małżeństwie. Pewnego dnia szczęście mężczyzny zostaje zburzone, ponieważ jego żona znika.

Więcej o kulturalnych wydarzeniach odbywających się we Włocławku i okolicy dowiesz się w dziale Co? Gdzie? Kiedy?.

(N.S.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Patusy DD.Patusy DD.

3 1

Będzie w tym tygodniu prawdziwe 👎dziennikarstwo? Dziennikarstwo lokalne, śledcze, wnikliwe, bez palca w d...UM i spółkach niejakich oraz niejakich uczelni?

Sława Wojtkowski Sława UM Sława politycy podwyżki dające sobie kilkadziesiąt procent Sława służba zdrowia demontażu Słowa dziennikarstwo kawusia ploteczki kopiuj wklej 10:53, 07.03.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%