Zamknij
REKLAMA

To będzie wyjątkowa inauguracja sezonu teatralnego dla dzieci. Pokażą historię dwóch...

12:44, 24.09.2021 | M.O.
Skomentuj Fot. Anna Polak / Archiwum DDWloclawek.pl
REKLAMA

To będzie wyjątkowa inauguracja sezonu teatralnego 2021/2022 dla dzieci. We włocławskim Teatrze Impresaryjnym widzowie zobaczą  przedstawienie Teatru Vaśka z Torunia. 

Teatr na przedstawienie zaprasza całe rodziny. Spektakl opowiada o perypetiach dwóch dziewcząt, noszących to samo imię, ale zdecydowanie różniących się charakterem.

Jedna z nich zostaje wypędzona przez gospodarza w świat by zarobiła na nowe wiadro. Dobroć i pracowitość dziewczynki zostaje nagrodzona. Druga z dziewcząt jest zła, krnąbrna i leniwa, dlatego spotyka ją rozczarowanie.

Moralny wydźwięk przedstawienia rodem z tradycyjnej baśni ludowej wzbogacony został o istotne aspekty poznawcze.

Bohaterka spektaklu, a wraz z nią widzowie docierają do domostwa, w którym mieszka Rok ze swoimi dziećmi – Porami Roku. Stanowi to doskonałą okazję do określenia różnic pomiędzy poszczególnymi porami roku i nazywania ich cech szczególnych.

Nazywanie rzeczy po imieniu musi być precyzyjne i celne. Jest to problem, który przewija się przez całe przedstawienie. Dotyczy przedmiotów, zjawisk oraz ludzi i cech ich charakteru. Przedstawienie zawiera sceny komiczne i liryczne obrazy. Piosenki zaś i zagadki pozwalają by dzieci włączyły się w tok tej teatralnej zabawy.

I choć, początkowo, ten spektakl lalkowy, znany również jako "Dwie Dorotki", miał być przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym szybko okazało się, że doskonale bawią się na nim zarówno starsze dzieci jak i doroślaki.

Spektakl odbędzie się w niedzielę, 26 września, o godzinie 11:00. Bilety do nabycia w kasie teatru. Kasa czynna w dni powszednie w godz. 9.00 – 16.45, tel. 54 231 47 66.

(M.O.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%