Zamknij
REKLAMA

Działają we Włocławku już od 70 lat! Zobacz, jaką niespodziankę przygotowali dla miłośników włocławskiego teatru

13:00, 06.01.2022 | R.C.
Skomentuj Ostatnią premierą Teatru Ludzi Upartych był `Kopciuszek`. Fot. Teatr Impresaryjny
REKLAMA

Blisko 100 premier i kilka tysięcy przedstawień. W tym roku obchodzimy 70-lecie powstania grupy Teatru Ludzi Upartych. Z tej okazji zespół przygotował dla włocławian niespodziankę.

Teatr Ludzi Upartych to włocławski zespół aktorów amatorów, który powstał w 1952 roku. Pojawił się przy Związku Nauczycielstwa Polskiego we Włocławku i pierwotnie przyjął od niego nazwę Zespołu Teatralnego ZNP.

W latach 70. jeden z dziennikarzy zaczął nazywać grupę "Teatrem Ludzi Upartych" i ta nazwa się przyjęła. W ciągu 70 lat przez ten zespół przewinęło się wiele osób. Było czterech dyrektorów artystycznych i jednocześnie reżyserów tego teatru. Od tego czasu odbyło się blisko 100 premier, kilka tysięcy przedstawień z blisko milionową widownią, która je obejrzała

– mówi Jan Polak, były dyrektor Teatru Impresaryjnego we Włocławku.

W skład zespołu wchodzą osoby, które występy na scenie traktują jako swoją pasję. Poza nią pracują, uczą się i mają inne obowiązki.

70-lecie Teatru Ludzi Upartych

W tym roku grupa teatralna obchodzi swoje 70-lecie. Z tej okazji przygotowano niespodziankę: cykl około 20 rozmów z osobami, które tworzyły lub tworzą Teatr Ludzi Upartych.

Pierwszą osobą, którą mamy okazję bliżej poznać, jest Katarzyna Michalska. To włocławska aktorka, która na deskach teatru występuje od 20 lat. Grała w takich spektaklach jak "Ania z Zielonego Wzgórza", "Między nami dobrze jest", "Rewizor" czy "Moralność Pani Dulskiej".

Dla mnie teatr jestem miejscem, w którym mogę tworzyć siebie taką, jaką nie mogę być w rzeczywistości (...). Mam wrażenie, że właśnie na scenie, wśród Upartych bardziej czułam życie niż w normalnej rzeczywistości

opowiada Katarzyna Michalska.

Kolejne rozmowy z aktorami z Włocławka będzie można znaleźć na Facebooku teatru.

To nie wszystko, co Teatr Ludzi Upartych przygotował dla włocławian. W październiku ma się odbyć specjalne wydarzenie dla miłośników zespołu.

- Chciałbym serdecznie poprosić tych, którzy kiedykolwiek byli związani z Teatrem Ludzi Upartych o to, by nawiązali państwo kontakt z Teatrem Impresaryjnym. W październiku tego roku odbędą się uroczystości związane z jubileuszem 70-lecia zespołu. Byłoby nam bardzo miło, gdyby tego dnia spotkało się w teatrze jak najwięcej upartych

– zaprasza Jan Polak.

(R.C.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

ReperReper

5 0

Pan Kordek by wygrał to i było by co oglądać 15:40, 06.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


RobinRobin

3 2

4 stycznia odszedł legendarny gitarzysta założyciel grupy TSA i Złych Psów, człowiek który nigdy nie wstydził się że jest Polakiem (kapitalny twórca utworu urodziłem się w Polsce) dedykuję to pseudo elitą z POmyj i tym podobnym, odpoczywaj w spokoju przyjacielu. 21:13, 06.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%