Zamknij

"Tego nie przewidział nawet sam Andersen". Skene szykuje się do 89. premiery

Kamil Kazimierczyk Kamil Kazimierczyk 10.00, 27.11.2022 K.K
Skomentuj Aktorzy Teatru Skene wystawią nową sztukę. Fot. Teatr Impresaryjny.
REKLAMA

Teatr Skene w grudniu wystawi swoją 89. premierę. Reżyser Mieczysław Synakiewicz na warsztat wziął baśnie Hansa Christiana Andersena. Spektakl zapowiedziano w dwóch terminach. 

Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego zaprasza na najnowsze przedstawienie Teatru Skene, które powstało na motywach baśni Hansa Christiana Andersena. 

Spektakl pt. "Księżniczka na ziarnku grochu i Nowe szaty króla" będzie miał premierę w piątek, 9 grudnia o godzinie 18:00 w Teatrze Impresaryjnym. Bilety na przedstawienie są dostępne w cenie 30 zł (normalny) lub 20 zł (ulgowy oraz balkon). 

89. premiera Skene - o czym będzie spektakl? 

Najnowszy spektakl w reżyserii Mieczysława Synakiewicza jest połączeniem postaci kilku różnych baśni Hansa Christiana Andersena. Widz przeniesie się do państwa, w którym rządzi król Głuposław Najmądrzejszy. Władca ma żonę Złotosławę i syna królewicza. 

Głuposław nie interesuje się sprawami swojego ludu, a najważniejszym tematem dla niego, jest on sam. Król pragnie, żeby wszyscy go podziwiali. Pewnego dnia w królestwie pojawia się para oszustów, którzy oferują władcy uszycie za duże pieniądze najwspanialszych szat na świecie. 

W tym samym czasie Królowa Złotosława wpada na pomysł, żeby znaleźć przyszłą żonę dla Królewicza. Z tego powodu ogłasza casting Księżniczek. Te kandydatki, które się pojawiają, okazują się niepasującymi na przyszłą żonę dla jej syna. Przypadkowa przychodzi jeszcze jedna dziewczyna, która jest biedna, ale Książe się nią zachwyca. 

Królowa chce sprawdzić kandydatkę i pod materace w łóżku, w którym ma spać wybranka, wkłada ziarnko grochu. Wielkimi krokami nadchodzi dzień, kiedy Król ma pokazać się światu w nowych szatach, a Królewicz przedstawić kandydatkę na żonę. 

Jak to się zakończy? Tego nie przewidział nawet sam Andersen. To trzeba zobaczyć w Teatrze! Zapraszamy zatem całe rodziny do obejrzenia tego barwnego i zabawnego przedstawienia

- zachęcają do przyjścia organizatorzy spektaklu. 

Będą też przedstawienia dla szkół i dla rodzin

Po premierze w piątek, 9 grudnia, kolejną okazją do obejrzenia najnowszego przedstawienia Teatru Skene, będą Niedzielne Spotkania Familijne w niedzielę, 11 grudnia o godzinie 11:00. 

W kolejnych dniach są przewidziane spektakle dla szkół w poniedziałek, 12 grudnia oraz wtorek, 13 grudnia. Sztuka będzie wystawiana w te dni o godzinie 9:00 i 11:00. Cena biletu szkolnego to 20 zł. 

Kalendarz imprez odbywających się we Włocławku i okolicy znajdziesz w dziale CO? GDZIE? KIEDY?

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

mam pytaniemam pytanie

1 0

Teatr Skene to teatr zawodowy czy amatorski? 13:37, 27.11.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

mimoza mimoza

0 0

Ten teatr jest amatorski. 21:10, 27.11.2022


REKLAMA
0%