Zamknij
REKLAMA

Znów wybiorą najpiękniejsze szopki. Zrób swoją i powalcz o...

11:13, 05.12.2018 | N.S
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Grażyna Sobczak

Włocławianie po raz kolejny mogą popisać się kreatywnością i zdolnościami plastycznymi podczas tworzenia szopek bożonarodzeniowych. Tradycyjnie najpiękniejsze szopki będzie można zobaczyć w Klubie Zazamcze, a następnie we Wzorcowni.

Konkurs na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową wpisał się już w kalendarz imprez organizowanych co roku przez Bożym Narodzeniem. W tym roku prace włocławian będą nagradzane i prezentowane mieszkańcom już po raz szósty.

- Boże Narodzenie to jedno z najważniejszych i najpiękniejszych świąt w roku. Obok wymowy religijnej, posiada ogromny wymiar rodzinny. Jedną z tradycji tych świąt, która w szczególny sposób wpisała się w świąteczny klimat jest budowa szopek – piszą organizatorzy konkursu na najpiękniejszą szopkę.

Klub Zazamcze zaprasza do stworzenia konkursowych szopek reprezentacje szkół, rodziny, grupy przyjaciół oraz społeczności lokalne. Zadaniem każdej grupy jest wykonanie przestrzennej szopki bożonarodzeniowej.

Zgodnie z regulaminem praca może uwzględniać historię Włocławka, jego współczesny pejzaż lub elementy folkloru kujawskiego. Szopki można wykonać z dowolnego materiału oraz dowolną techniką plastyczną. dopuszcza . Wszystkie elementy szopki powinny być wykonane ręcznie i trwale przymocowane do podstawy pracy. Regulamin pozwala na oświetlenie pracy jedynie światłem zasilani bateriami.

Termin dostarczenia szopek mija 14 grudnia. Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród odbędą się 18 grudnia, o godz.17:00 w Klubie Zazamcze. Dzień później wystawa najpiękniejszych szopek zostanie udostępniona w Centrum Handlowym Wzorcownia, gdzie będzie można ją oglądać do 6 stycznia 2019 r .

(N.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone