Zamknij
REKLAMA

Takie coś tylko we Włocławku. Dawno nie było tutaj tak barwnej i różnorodnej wystawy

14:00, 09.10.2021 | .
Skomentuj Satyrystyczne dzieło jednego z uczestników konkursu. Fot. Radosław Chrzanowski
REKLAMA

"Tyle żyję, a nie widziałam w tej sali tylu obiektów na wystawie" – mówi kustosz pokonkursowej wystawy. W Zbiorach Sztuki zorganizowano wyjątkową ekspozycję 205 dzieł artystów-amatorów z całej Polski. Wśród nich jest dwóch włocławian.

We włocławskich Zbiorach Sztuki odbył się wernisaż pokonkursowej wystawy w ramach 13. Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego im. Teofila Ociepki. Rozdano także nagrody i wyróżnienia dla laureatów.

Wydarzenie jest organizowane od 25 lat przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury i Galerię Sztuki Ludowej i Nieprofesjonalnej w Bydgoszczy.

Sztuka różnorodna

Konkurs jest kierowany do artystów bez profesjonalnego przygotowania. Jak mówi kustosz wystawy, Krystyna Kotula, biorą w nim udział zarówno dojrzali twórcy, młodzi ludzie, jak i osoby z różnymi niepełnosprawnościami intelektualnymi. Dzieła tworzą też osoby, które mają zajęcia z arteterapii.

Do konkursu wpłynęło aż 600 prac z całej Polski, reprezentujące najróżniejsze gatunki. Poza malarstwem są dzieła z grafiki, rysunku, batiku i form przestrzennych.

Jak się dowiedzieliśmy od Krystyny Kotuli, na wystawie mieści się aż 205 prac.

Takiej wystawy w tej sali nie było

Można powiedzieć, że okres izolacji jeszcze bardziej wpłynął na to, że osoby, dla których twórczość artystyczna jest bardzo istotna w życiu, poświęciły na nią bardzo dużo czasu. Wystawa jest niezwykle kolorowa. Każdy, kto na nią przyjdzie, będzie miał okazję poznać prace zarówno przynależące do nurtu art brut, jak i outsider art. (...) Tak jak mam doświadczenie, bo pracuję tutaj od początku powstania Zbiorów Sztuki, to jeszcze nigdy na jednej wystawie tylu obiektów nie było.

– zachęca Krystyna Kotula, kustosz wystawy, była długoletnia kierownik Zbiorów Sztuki. 

Wystawa w jednej z sal Zbiorów Sztuki w zamyśle ma cechować się przede wszystkim autentycznością.

– W zamyśle autorów miało przekazać się sztukę szczerą, z potrzeby serca. Nie chcą oni powielać utartych schematów i dążyć do tego, co już dawno w sztuce było. Tworzą to, co gra w ich duszy. Na tej wystawie można spotkać się ze sztuką autentyczną – dodaje Krystyna Kotula.

Z Bydgoszczy do Włocławka

Pokonkursowa wystawa była wcześniej pokazywana w Bydgoszczy. Jak mówi Krystyna Kotula, wystawa została przeniesiona do Włocławka, ponieważ to tutaj mieści się ekspozycja "Rzeźba ceramiczna Stanisława Zagajewskiego".

Wśród autorów dzieł znajduje się dwóch włocławian.

Niektóre z obrazów będzie można kupić. Więcej informacji można pozyskać w Zbiorach Sztuki przy ul. Zamczej we Włocławku.

Wystawa potrwa do 28 listopada.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

Bruno1Bruno1

3 4

No a co z manifestacją z okazji wyjścia, czy raczej WypierPolu Polski z Unii Europejskiej. Gdzie i kiedy? Czy będą Prezydent Miasta i Jego Eminencja Biskup? Jaka będzie trasa przemarszu? W kilkudziesięciu miastach Polski takie manifestacje się odbędą. A u nas? Włocławianie, jeśli nie chcecie się obudzić w Polskiej Republice Radzieckiej z nowomianowanym gubernatorem Kaczyńskim to obudźcie się tu i teraz! 14:36, 09.10.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

OtuaOtua

2 1

To ty się obudź . Konstytucja, Konstytucja!!! 20:31, 09.10.2021


!!!!

2 2

NIE OBUDZĄ SIE , KTO MIAŁ SIE PRZBUDZIĆ TO JUŻ TO ZROBIŁ .
FACEBOOK ZNÓW WYKRADŁ DANE OSOBOWE KTÓRE SĄ W DARNECIE BO TAM JEST LICYTACJA KUPNO SPRZEDAŻ , SCYPIORKI KTÓRYCH JEST 16 DAWEK , ZA KAŻDYM RAZEM MEDIA MÓWIĄ 3 DAWKA PRZYPOMINAJĄCA DO PÓKI NIE MA USTAWY 1449 W KONSTYTUCJI MOŻEMY SPAĆ JESZCZE SPOKOJNIE . 14:46, 09.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

hgfhgf

2 1

cie *%#)!& dobry towar majom. 22:45, 09.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

!!!!

0 1

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/służby-rozbiły-gang-lichwiarzy-zatrzymany-notariusz-i-radca-prawny/ar-AAPvwyg?ocid=wispr 12:00, 14.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%