Zamknij
REKLAMA

Magiczna wystawa w "Browarze B". Pokażą ją tylko w siedmiu miastach Europy

12:02, 07.03.2022 | .
Skomentuj Wystawa z Magical Dream V w "Browarze B". fot. archiwum
REKLAMA

W piątek, 11 marca rozpocznie się szósta edycja jednej z najbardziej prestiżowych wystaw realizmu magicznego. Ekspozycja będzie prezentowana tylko w siedmiu miastach, wśród nich znajduje się Włocławek. 

W Centrum Kultury "Browar B" odbędzie się wystawa "Magical Dreams VI". W czasie wernisażu zostaną pokazane obrazy namalowane w stylu realizmu magicznego. Wydarzenie odbywa się cyklicznie co dwa lata od 2011 roku. 

- Na wystawę Magical Dreams są zapraszani, nie tylko malarze, ale również rzeźbiarze, ceramicy i twórcy szkła artystycznego. - informują organizatorzy

Wystawę można podziwiać w siedmiu miastach w Polsce, w Austrii i w Niemczech. Wśród wystawiających miejscowości znajdziemy Wiener Neustadt w Austrii, Wolnzach w Niemczech oraz Wrocław, Warszawę, Rzeszów i Poznań. W poprzednich latach obrazy były wystawiane też w Turynie we Włoszech.

Znajdą się dzieła takich artystów jak: Tomasz Sętowski, Jarosław Jaśnikowski, Graszka Paulska, Tomasz Kopera, Karol Bąk, Marcin Kołpanowicz, Józef Stolorz i Krzysztof Wiśniewski.

Zagranicę reprezentują m.in. Otto Rapp z Niemiec, Carrie Baade z USA, Micha Lobi z Rosji, Peter Gric z Austrii, Jose Parra z Meksyku, Bruno Altmayer z Francji, Tim Roosen z Belgii i Igor Grechanyk z Ukrainy.

Czym jest realizm magiczny? 

Jest to tendencja estetyczna w malarstwie. Ukształtowano ją w Niemczech w latach 20. XX wieku. Ślady realizmu można znaleźć też w literaturze. Stanowił reakcję na ekspresjonizm. Do najważniejszych przedstawicieli tego nurtu należą Giorgio de Chirico, Alberto Savinio, Alexander Kanoldt i Adolf Ziegler.

Wernisaż "Magical Dreams VI" rozpocznie się o 11 marca o godz. 18:00. W "Browarze B" do 30 kwietnia br. Wstęp na wernisaż jest wolny, natomiast bilety na wystawę będą w cenie 2 zł

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%