Zamknij
REKLAMA

Krystyna Czubówna czytała włocławianom! Będzie więcej takich spotkań

13:30, 04.10.2018 | .
REKLAMA
Skomentuj
Krystyna Czybówna czytała włocławianom `Przygody młodego przyrodnika`. Fot. Natalia Seklecka

Krystyna Czubówna spotkała się z włocławianami w Księgarni Gdańscy, by przeczytać im fragmenty książki „Przygody młodego przyrodnika” Davida Attenborough. To pierwsze spotkanie zorganizowane w ramach nowego projektu włocławskiej księgarni. Niebawem mogą odwiedzić ją kolejne znane postaci.

Spotkanie z Krystyną Czubówną odbyło się w ramach projektu „Literatura świata w kameralnej księgarni”. Włocławscy księgarze napisali go z myślą o miłośnikach literatury. Realizację przedsięwzięcia wspiera Fundacja Legalna Kultura. Księgarnia otrzymała również wsparcie finansowe z programu Partnerstwo dla książki 2018 Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

- To wydarzenie napisaliśmy, myśląc szczególnie o pani Krystynie Czubównie. Rok temu byliśmy na podobnym spotkaniu w Płocku i bardzo nam się spodobało, dlatego postanowiliśmy ją zaprosić do nas – wyjaśniła Alicja Gdańska. – Na pewno będą następne książki. Mamy nadzieję, że przyjedzie do nas pan Piotr Adamczyk i jeszcze raz odwiedzi nas pani Danuta Stenka, która bardzo polubiła naszych czytelników.

Krystyna Czubówna czytała włocławianom „Przygody młodego przyrodnika” Davida Attenborough, brytyjskiego biologa, podróżnika, a także reżysera popularnych filmów przyrodniczych. Dla dziennikarki i lektorki, której głos jest kojarzony właśnie z filmami dokumentującymi życie zwierząt, ta pozycja ma wyjątkowe znaczenie.

- Ta książka jest bardzo starannie wydana i chociażby dlatego warto mieć coś tak ładnego na półce, ale nie tylko po to, żeby zbierało kurz, lecz by do tego sięgać – mówiła podczas spotkania Krystyna Czubówna. – Ta książka sprawiła mi wielką radość. Zrozumiały jest mój sentyment do tych filmów, ponieważ ja także na nich wyrosłam. Bo to nie było tylko tak, że ja państwu towarzyszyłam w domach w każdą niedzielę przy obiedzie. Ja też dojrzewałam i socjalizowałam się dzięki treściom, które sir David Attenborough przekazywał nam w swoich filmach.

Osoby, które nie dotarły na spotkanie we włocławskiej księgarni, będą mogły usłyszeć głos Krystyny Czubówny w nowej produkcji BBC Earth. Stacja przygotowuje właśnie polską wersję językową najnowszego cyklu filmów Davida Attenborough zatytułowanego „Dynastie”.

Z kolei osoby, które chcą zyskać darmowy dostęp do książek, filmów i muzyki, powinny w najbliższych dniach pojawić się przed księgarnią Gdańscy. Przez tydzień będą tam stały ścianki akcji Kultura na Widoku. Inicjatywa Fundacji Legalna Kultura pozwala bezpłatnie korzystać z książek, filmów oraz muzyki po zeskanowaniu QR kodu.

W tym roku w ramach akcji można zobaczyć m. in. filmy: „Powidoki”, „Konwój”, „Ida” czy „Atak Paniki”, przeczytać kilkadziesiąt książek i posłuchać kilkudziesięciu płyt. Fundacja daje również dostęp do dzieł związanych ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości, przedstawień teatralnych oraz wirtualnych spacerów po muzeach Polski i świata. Dostęp do materiałów objętych akcją można uzyskać także na stronie: www.kulturanawidoku.pl.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

wacekwacek

1 6

david to znany herbatnik, mozna tylko przywolac pewien fakt
aids przeszlo na ludzi od malp (malpy bedace nosicielami wirusa nie choruja na aids ani od niego nie gina)

warto przypomniec ze wieczory spedzone w namiocie w jakiejs dzungli moga byc okrutnie samotne i rozne rzeczy przychodza czlowiekowi do glowy,byly to czasy bez smarfronow i nagrywaczy kazdej minuty swojego i cudzego zycia

o istnieniu tych tasm pisalo juz GWno, nie wiadomo gdzie, ale pewnie takowe istnieja 14:37, 04.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kłaniam się niskoKłaniam się nisko

8 0

Zwiedziłem z Tą Panią cały zwierzęcy świat, poznałem miejsca których nigdy sam nie odwiedzę . 15:04, 04.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone