Zamknij
REKLAMA

Ten rok będzie należał do Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. W bibliotece czeka wystawa

17:26, 29.01.2019 | N.S
Skomentuj Wystawę można oglądać w holu MBP. Fot. Natalia Seklecka
REKLAMA

2019 rok jest rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. Z tej okazji w Miejskiej Bibliotece Publicznej otwarto dziś (29.01.) wystawę poświęconą pisarzowi.

W tym roku mija setna rocznica urodzin Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. Sejm RP przyjął specjalną ustawę, na mocy której 2019 rok został poświęcony pisarzowi. Właśnie dlatego włocławska MBP zorganizowała wystawę upamiętniającą pisarza. W holu budynku biblioteki przy ul. Warszawskiej można oglądać ekspozycję pochodzącą z Muzeum Historii Kielc.

- W gablotach wyłożyłyśmy również książki Gustawa Herlinga-Grudzińskiego, o Gustawie Herlingu-Grudzińskim oraz publikacje, w których wydawał, czyli „Kulturę” paryską – mówiła podczas otwarcia wystawy Lidia Kłosowska z MBP. – Zapraszam do odwiedzania naszej wypożyczalni oraz innych filii bibliotecznych w mieście i do czytania Herlinga-Grudzińskiego.

Bibliotekarze zaprezentowali także film dokumentalny „Dziennik pisany pod wulkanem” z 1995 roku. Jest on portretem pisarza, eseisty, krytyka literackiego oraz dziennikarza.

Gustaw Herling-Grudziński urodził się 20 maja 1919 roku. Zadebiutował jako pisarz w 194 roku książką "Żywi i umarli”. Jego druga książka - „Inny świat” (wydana w Anglii w 1951 r., a w Polsce dopiero w 1988 r.) opisująca doświadczenia z pobytu w gułagu należy dziś do kanonu literatury obozowej. Pisarz współtworzył także i redagował emigracyjny miesięcznik „Kultura”. Zmarł w 2000 roku.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz