Zamknij
REKLAMA

Biblioteka będzie... sprzedawać książki! Będzie można kupić je nawet za symboliczną złotówkę!

19:00, 02.12.2021 | N.S.
Skomentuj Na kiermaszu będą dostępne książki wycofane z bibliotecznego katalogu. Fot. Natalia Seklecka/archiwum
REKLAMA

W przyszłym tygodniu bibliofile będą mogli nieźle się obłowić. Włocławska biblioteka zapowiedziała kiermasz książek z cenami wielokrotnie niższymi niż w księgarniach.

W Miejskiej Bibliotece Publicznej przez kilka dni będzie można nie tylko wypożyczać książki, ale również je kupować.

W dniach od 6 do 10 grudnia w gmachu przy Pl. Staszica odbędzie się kiermasz książek. Czytelnicy, którzy chcą powiększyć swoje domowe biblioteki, będą mogli odwiedzać kiermasz codziennie w godzinach 10-15.

Do sprzedaży trafią pozycje, które wycofano z bibliotecznego katalogu.  Znajdą się wśród nich zarówno pozycje beletrystyczne, jak i popularnonaukowe czy książki dla dzieci.

- To będzie około tysiąca książek, które znajdą się na kiermaszu w wyniku systematycznie przeprowadzanych selekcji księgozbioru. Dużo jest książek popularnonaukowych, geograficznych i historycznych, a także książek dla dzieci i młodzieży

- mówi Andrzej Chmielewski, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włocławku.

Coś dla siebie mogą znaleźć również osoby, które interesuje klasyka literatury pięknej.

Dlaczego książki przeznaczone do sprzedaży wycofano z katalogu? Powody są różne. Niektóre - jak pozycje historyczne geograficzne lub popularnonaukowe - zawierają częściowo nieaktualne informacje (np. o państwach, których już nie ma lub dotyczące dziedzin i zjawisk, o których dziś wiemy więcej niż w czasach powstania danej pozycji). Inne - jak np. książki dla dzieci, czy klasyka literatury - biblioteka posiada w liczbie egzemplarzy większej niż to konieczne. 

Na kiermasz trafią również książki, które od dawna nie były wypożyczane. Bibliotekarze podkreślają, że nie oznacza to, iż nie są warte zainteresowania. Wśród zapomnianych tytułów czytelnicy mogą znaleźć ukryte perełki.

Miejska Biblioteka Publiczna zamierza sprzedać książki "za grosze". Ceny egzemplarzy dostępnych na kiermaszu będą wynosić 1 zł, 2 zł lub 5 zł.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

niekumatyniekumaty

1 9

a z obrazkami będą , najlepiej z rozebranymi panienkami .... 20:12, 02.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BiblifilBiblifil

3 1

Ale nowość w bibliotece przy Dziewińskiej już od paru lat kupuję fajne książki po złotówce.Trafiają się naprawdę białe kruki 20:42, 02.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

sadsad

6 0

Szkoda, że ta wyprzedaż odbywa się w godzinach, kiedy większość ludzi pracuje... 10:42, 03.12.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Paulina Paulina

1 0

To samo pomyślałam. 10:57, 03.12.2021


0%