Zamknij
REKLAMA

W zeszłym roku kupili w ten sposób 129 książek. Czekają na kolejne propozycje od włocławskich czytelników

17:00, 17.01.2022 | N.S.
Skomentuj W 2021 roku po sugestiach czytelników biblioteka kupiła 129 książek. Fot. MBP Włocławek
REKLAMA

Masz ochotę przeczytać książkę, której nie ma we włocławskiej bibliotece? Zaproponuj zakup książki do biblioteki! Tylko w 2021 roku dzięki aktywności Czytelników biblioteka kupiła 129 wybranych przez nich książek.

Zaproponuj zakup książki do biblioteki to inicjatywa prowadzona przez Miejską Bibliotekę Publiczną we Włocławku. Z usługi może skorzystać każdy czytelnik, który jest zalogowany w internetowym katalogu włocławskiej książnicy.

Jak wynika ze statystyk biblioteki, włocławscy czytelnicy chętnie korzystają z możliwości wskazania, jakie książki należy dołączyć do księgozbioru. W 2021 roku dzięki ich sugestiom kupiono 129 książek.

Z usługi Zaproponuj zakup książki do biblioteki skorzystało 45 osób. Połowa z nich zrobiła to więcej niż raz (2-10 zrealizowanych propozycji). Rekordzista zaproponował bibliotece zakup aż 20 tytułów.

Nasz rok w liczbach także od strony tej usługi uważamy więc za bardzo udany i mamy nadzieję, że #zaproponujzakupksiążkidobiblioteki i w roku bieżącym stanowić będzie co najmniej tak samo, jeśli nie bardziej satysfakcjonujące narzędzie komunikacji czytelnik-bibliotekarz

- napisała Miejska Biblioteka Publiczna na swoim facebookowym profilu.

O dostawach nowych książek, w tym tych zaproponowanych przez czytelników, bibliotekarze informowali kilka razy w ciągu minionego roku. Niedawno pokazali również pierwsze nowości, które pojawiły się w katalogu w 2022 roku.

Żeby zaproponować zakup książki, której nie ma jeszcze w zasobach MBP we Włocławku, należy skorzystać ze specjalnego formularza. Jak to zrobić, bibliotekarze wyjaśniają w specjalnym filmie instruktażowym dostępnym TUTAJ.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%