Zamknij
REKLAMA

Są najlepsi z najlepszych! Ci uczniowie dostali stypendia od premiera Morawieckiego

16:00, 04.12.2018 | .
REKLAMA
Skomentuj
Stypendia prepiera otrzymało ponad 40 uczniów z Włocławka i regionu. Fot. Natalia Seklecka

43 uczniów odebrało dziś (04.12.) dyplomy potwierdzające uzyskanie stypendiów Prezesa Rady Ministrów. Poza najzdolniejszymi uczniami z Włocławka i okolic wyróżniona Medalem Komisji Edukacji Narodowej została dyrektor PP nr 14, Małgorzata Dobska-Szwarc.

Premier Mateusz Morawiecki przyznał stypendia 213 uczniom z województwa kujawsko-pomorskiego. Dziś kujawsko-pomorski kurator oświaty, Marek Gralik wręczył dyplomy potwierdzające uzyskanie wyróżnienia 43 młodym zdolnym z Włocławka i okolic. Każdy ze stypendystów otrzyma wsparcie w wysokości 258 zł miesięcznie wypłacane w dwóch transzach (pierwszą wypłacono pod koniec listopada, druga zostanie wypłacona w kwietniu).

- Te środki mają być przeznaczone na to, żeby uczniowie mogli spożytkować je na rozwój naukowy. Oczywiście nikt nie będzie im zaglądał do faktur, mogą je wydać zgodnie ze swoją wolą lub wolą rodziców – mówi Marek Gralik.

Do stypendium Prezesa Rady Ministrów każda szkoła, w której nauka kończy się egzaminem maturalnym, mogła wytypować jednego ucznia. W większości placówek była to osoba z najwyższą średnią ocen. W kilku przypadkach na listę stypendystów wpisano również uczniów, którzy wyróżniają się w jednej dziedzinie wiedzy, a w pozostałych uzyskują bardzo dobre wyniki.

Poza dyplomami dla stypendystów kurator Marek Gralik wręczył również jeden Medal Komisji Edukacji Narodowej. Wyróżnienie za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania przyznano Małgorzacie Dobskiej-Szwarc, dyrektor Przedszkola Publicznego nr 14.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

567567

14 0

A gdzie Pani Prezydent od oświaty,albo dyrektor wydziału? Tak im zależy na oświacie,czy na obsadzaniu stołków? 17:24, 04.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

XdXd

2 0

Gratulacje dzieciaki! 10:42, 05.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

brawo :)brawo :)

0 0

chciałoby się napisać brawo, ale nie wiadomo komu... kto to jest te 43. dzieci? bezimienni jacyś? nie można napisać nazwisk? komu gratulować??? 14:31, 06.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone