Zamknij
REKLAMA

Odznaczą młodych o wielkich sercach. Rusza konkurs "Ośmiu Wspaniałych"

19:35, 05.02.2019 | N.S
REKLAMA
Skomentuj
Młodzi włocławianie już po raz dziewiąty powalczą o tytuły Ósemek i Ósemeczek. Fot. archiwum DDWloclawek.pl

Młodzi społecznicy z Włocławka mogą powalczyć o wyróżnienia za bezinteresowną pracę na rzecz innych. Ruszyła kolejna edycja Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”.

Konkurs „Ośmiu Wspaniałych” jest organizowany w skali kraju po raz 25., a we Włocławku po raz dziewiąty. Mogą się do niego zgłaszać uczniowie szkół podstawowych, ostatnich klas gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych – zarówno działający indywidualnie, jak i w grupach.

- Celem Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” jest promowanie pozytywnych zachowań, działań, postaw dzieci i młodzieży oraz upowszechnianie idei młodzieżowego wolontariatu oraz powoływanie w szkołach Klubów Ośmiu – młodzieżowego wolontariatu działającego według programu wychowawczego Joanny Fabisiak „Wychowanie przez działanie” - informuje w regulaminie konkursu Fundacja Świat na Tak.

Młodzi włocławianie, którzy chcą wziąć udział w konkursie, mogą zgłaszać się do etapu lokalnego do 15 lutego. Eliminacje zostaną przeprowadzone w dniach 5-7 marca. Po nich poznamy włocławskich laureatów w kategoriach Ósemeczek (klasy IV-VI) i Ósemek (klasy VII-VIII i szkoły ponadgimnazjalne) oraz osobę która weźmie udział w eliminacjach ogólnopolskich.

Finał XXV Jubileuszowej Ogólnopolskiej edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” zaplanowano na czerwiec br.

(N.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

soczekzfoczeksoczekzfoczek

3 4

Mam propozycje. ..niech nauczyciele i wychowawcy wezmą się za robotę za którą im płacimy a nie tworzenie nikomu niepotrzebnych konkursów a potem brania nagród za "osiągnięcia " swoje czy uczniów. 20:47, 05.02.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

WolontariuszWolontariusz

1 1

Drogi "soczekzfoczek" akurat w tym konkursie nagradzani są uczniowie włocławskich szkół za działalność wolontarystyczną. Nauczyciele, Pedagodzy, Opiekunowie tylko zgłaszają swoich podopiecznych. 08:01, 06.02.2019


REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone