Zamknij
REKLAMA

Ten sprzęt robi wrażenie. "Elektryk" dostał na niego 35 tys. zł

08:35, 06.03.2019 | ZSEl/oprac. N.S
REKLAMA
Skomentuj
ZSEl otrzymał na doposażenie pracowni 35 tys. zł. Fot. Zespół Szkół Elektrycznych

Włocławski „Elektryk” ma nowoczesne pracownie. Szkoła dostała na doposażenie sal dydaktycznych 35 tys. zł z Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Dofinansowanie z MEN zostało przeznaczone na doposażenie pomieszczeń, które służą do celów dydaktycznych. Pieniądze pochodziły z podziału rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej na rok 2018.

- Środki w kwocie 35 tys. zł przeznaczone zostały na zakup wyposażenia pracowni wysokich napięć, pracowni języka angielskiego zawodowego, gdzie również można prowadzić zindywidualizowane zajęcia z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych – informuje szkoła na swojej stronie internetowej.

Dzięki dotacji do pracowni wysokich napięć trafiły nowoczesne przyrządy do pomiaru rezystancji izolacji, pomiaru rezystancji uziomów, badania wyłączników różnicowoprądowych oraz lokalizator przewodów i kabli. Pracownia wzbogaciła się również o tablicę demonstracyjną do nauki pomiarów ochronnych, symulator kabla, generator Van de Graaffa i tablice oznaczeń urządzeń elektrycznych oraz zestaw narzędzi.

Nowy sprzęt trafił także do pracowni językowej do nauki angielskiego. Zakupiono do niej multimedialne zestawy umożliwiające wprowadzanie innowacyjnych metod nauczania języka w szkole.

(ZSEl/oprac. N.S)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone