Zamknij
REKLAMA

Szkolą się tam przyszli wynalazcy! Mogą zostać laureatami...

14:21, 19.05.2019 | B.N.
REKLAMA
Skomentuj
Tytuły Młodego Innowatora zwalnia uczniów z konieczności przystępowania do egzaminów Fot. depositphotos

Uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych we Włocławku są chlubą naszego miasta. Podopieczni "Elektryka" kolejny raz zakwalifikowali się do etapu centralnego Ogólnopolskiej Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości. Laureaci będą zwolnieni z konieczności przystępowania do egzaminów zawodowych.

Organizatorem 47. edycji Olimpiady jest Polski Związek Stowarzyszeń Wynalazców i Racjonalizatorów (PZSWiR) z siedzibą Warszawie. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku tytuł Młodych Innowatorów trafił do 4 uczniów ZS Elektrycznych we Włocławku: Weroniki Zając, Przemysława Suski, Pawła Kriegera i Natalii Szczepanowskiej. Zostali oni laureatami i finalistami w bloku A, który dotyczył innowacji, w kategoriach: pomoc techniczna oraz pomoc dydaktyczna.

[ZT]29522[/ZT]

Tym razem w bloku A - Innowacje Techniczne, do finału Olimpiady zakwalifikowane zostały cztery projekty praktyczne. Finałowe zespoły tworzą:

Michał Bednarski i Dawid Gniewecki – uczniowie klasy III Technikum nr 4, kształcący się w zawodzie technik elektryk. Uczniowie wykonali pracę pn. „Laboratoryjny przenośny  miernik i rejestrator parametrów  jakości energii elektrycznej”. Opiekunem grupy jest mgr inż. Piotr Misiak - wicedyrektor, nauczyciel elektrycznych przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Elektrycznych.

Joanna Krzemińska i Adam Rakusiewicz - uczniowie klasy III Technikum nr 4, kształcący się w zawodzie technik informatyk. Uczniowie wykonali  pracę pn. „Sterowanie szkolną stacją meteorologiczną za pomocą komputera chłodzonego olejem, z możliwością praktycznej  nauki podzespołów płyty głównej komputera za pomocą elektronicznego układu sterującego”. Opiekunem jest mgr inż. Andrzej Krieger - nauczyciel informatycznych przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Elektrycznych.

Michał Kaczmarek – uczeń klasy III Technikum nr 4, kształcący się w zawodzie technik elektronik. Michał wykonał dwie prace pn. Indywidualny Zewnętrzny Sygnalizator Dymu Toksycznego IETSI” oraz „Gniazdko elektryczne sterowane SMSami RCS. Opiekunem jest mgr inż. Wojciech Kaczmarek nauczyciel elektrycznych i informatycznych przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Elektrycznych.

W bloku B – Wynalazczość, o tytuł Laureatki Olimpiady walczyć będzie ponownie Paulina Szostek – uczennica klasy IV Technikum nr 4, kształcąca się w zawodzie technik informatyk.

Oprócz Pauliny, w etapie okręgowym brali udział uczniowie Weronika Zając (kl. IV) i Patryk Bartkowiak (kl. IV). Opiekunem uczniów jest mgr inż. Kamil Zapała - nauczyciel informatycznych przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Elektrycznych.

Tytuły Młodego Innowatora uzyskany w roku szkolnym 2018/2019 zwalnia uczniów z konieczności przystępowania do egzaminów. Cztery nagrodzone osoby będą zwolnione z testów potwierdzających kwalifikacje w zawodach w części teoretycznej.

 

(B.N.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

Ania22Ania22

0 1

Cześć, spotkam się z Mężczyzną na dyskretne i niejawne wizyty. Mam 22 lat, zapraszam do kontaktu przez ten portal: czatkobiet(pl 20:57, 19.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Pozdrawiam Pozdrawiam

1 0

https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/Czy-odmieniac-nazwiska;%203683.html 21:28, 19.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone