Zamknij
REKLAMA

Ta podstawówka naucza w dwóch językach. Nie przegap zapisów!

14:00, 21.05.2019 | B.N.
REKLAMA
Skomentuj
W oddziale dwujęzycznych lekcje biologii, czy historii prowadzone są także w języku angielskim. Fot. depositphotos

Chcesz, by Twoje dziecko miało angielski w jednym palcu, a oferta programowa to za mało? Szkoła Podstawowa nr 23 ma ofertę, która może zaspokoić potrzeby edukacyjne Twojej pociechy. Placówka posiada bowiem oddział dwujęzyczny, w którym lekcje biologii, czy historii będą prowadzone w języku angielskim! Zainteresowani muszą jednak się spieszyć, gdyż zapisy potrwają jeszcze tylko dwa tygodnie. 

Powstanie oddziału dwujęzycznego to reakcja szkoły na potrzeby młodych ludzi, a także na zmiany w otaczającej ich rzeczywistości. Placówka ma na uwadze chęć rozwijania jednej z kluczowych kompetencji, jaką jest posługiwanie się językiem obcym.

Dlatego, wzorem poprzednich lat, SP 23 rozpoczęła nabór do klasy siódmej dwujęzycznej (oddział dwujęzyczny funkcjonuje w placówce od roku szkolnego 2017/2018). Podstawowym elementem wyróżniającym taki oddział jest intensywna nauka języka angielskiego (po 5 godzin tygodniowo w klasie siódmej i klasie ósmej) oraz część treści programowych z biologii, historii i plastyki prowadzone w języku angielskim.

Szkoła zapewnia, że dysponuje odpowiednio wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną, czyli nauczycielami posiadającymi jednocześnie pełne kwalifikacje do nauczania języka angielskiego oraz do nauczania drugiego przedmiotu.

Absolwenci oddziałów dwujęzycznych w Szkole Podstawowej Włocławku będą mieli możliwość kontynuowania edukacji w takim systemie w jednym z liceów w naszym mieście (III LO im. Marii Konopnickiej). Z uwagi na to, że oddziały dwujęzyczne są klasami bezrejonowymi, możliwość wnioskowania mają uczniowie z całego miasta.

Wnioski o przyjęcie do oddziałów dwujęzycznych należy składać do 31 maja. 4 czerwca kandydaci przystąpią natomiast do sprawdzianu predyspozycji językowych. Regulamin rekrutacji wraz z terminarzem oraz wnioski dla kandydatów zamieszczone są na stronie internetowej szkoły www.sp23.wloclawek.pl

(B.N.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

AnniaaAnniaa

7 13

W ZSK Długosz uczą nawet 3 języków ???????? 15:51, 21.05.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

222222

6 0

Chodzi o to, że lekcje przedmiotów takich jak biologia czy historia są prowadzone w języku obcym. Na tym polega klasa dwujęzyczna :P 23:08, 21.05.2019


Mój NickMój Nick

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone