Zamknij
REKLAMA

Włocławska młodzież uczy się nawet w wakacje. Dlaczego?

19:12, 22.07.2019 | B.N./Urząd Marszałkowski
REKLAMA
Skomentuj
Uczestnicy obozu naukowego rozwijają swoje kompetencje w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu. Fot. depositphotos

Czterdziestu uczniów, w tym młodzież z włocławskich szkół bierze udział w w odbywającym się w tym tygodniu (22-26 lipca) obozie naukowym. Uczestnicy mają nie tylko szansę rozwijać swoje umiejętności z zakresu przedmiotów ścisłych, ale również odwiedzić toruńskie planetarium oraz Obserwatorium Astronomiczne w Piwnicach.

Obóz odbywa się w ramach projektu „Region Nauk Ścisłych II-edukacja przyszłości”. Partycypują w nim uczniowie ze szkół średnich z Tucholi, Brodnicy i Włocławka. Nasze miasto reprezentuje młodzież z technikum w Zespole Szkół Budowlanych oraz III Liceum Ogólnokształcącego. Uczestnicy rozwijają swoje kompetencje w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu. Zajęcia odbywają się w laboratoriach biologicznym i chemicznym, pracowniach fizycznej, geograficznej oraz pracowni wynalazków, a także na ścieżce edukacyjnej „O obrotach”.

Łącznie w tym roku odbyły się trzy turnusy obozu, pozostałe trzy będą miały miejsce w przyszłym roku. Łącznie w obozach weźmie udział 240 uczniów z 13 szkół uczestniczących w projekcie. Projekt „Region nauk ścisłych II – edukacja przyszłości” jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

- Jego budżet to prawie 3 miliony złotych, z czego blisko 2,5 miliona to dofinansowanie z RPO. Realizacja projektu potrwa do końca lutego 2021 roku - informuje rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego, Beata Krzemińska. 

Projekt jest realizowany w kilku etapach. Pierwszym było doposażenie szkolnych pracowni matematycznych i informatycznych w nowoczesne pomoce dydaktyczne i meble. W późniejszym etapie trafi tam również nowoczesny sprzęt komputerowy. Projekt zakłada także organizację zajęć w ramach kół naukowo-technicznych, kół dla programistów oraz matematyków. Latem w 2020 roku młodzież przejdzie też kursy języka angielskiego.

Dla nauczycieli i pracowników pedagogicznych ze szkół objętych projektem zaplanowano szkolenia z zagadnień dotyczących pomocy w osiąganiu przez uczniów sukcesów edukacyjnych oraz z kompetencji cyfrowych. 

(B.N./Urząd Marszałkowski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

TunesTunes

1 0

Bo chce jak najszybciej stąd dać dyla 04:24, 23.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone