Zamknij
REKLAMA

Nowa szkoła już otwarta! Tutaj dzieci dowiedzą się wszystkiego o...

17:52, 17.09.2019 | B.N.
REKLAMA
Skomentuj
Celem EkoSzkoły jest upowszechnienie wiedzy z zakresu ochrony środowiska. Fot. Bartosz Nowak

Do tej pory pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej odwiedzali włocławskie szkoły, teraz to uczniowie będą stałymi gośćmi MPEC-u. Wczoraj (16 września) odbyło się oficjalne otwarcie Centrum Edukacji Ekologicznej EkoSzkoła. 

Centrum Edukacji zostało umieszczone w budynku biurowym MPEC. Inwestycja kosztowała 50 tys. zł i została w pełni sfinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. Czemu ma służyć?

Celem EkoSzkoły jest upowszechnienie wiedzy z zakresu ochrony środowiska, a w szczególności ochrony powietrza oraz podnoszenia poziomu świadomości ekologicznej. Jest to oferta dla włocławskich przedszkolaków (starsze grupy) i uczniów szkół podstawowych, którzy w ramach zajęć warsztatowych.

W poniedziałek, 16 września do EkoSzkoły zawitała pierwsza grupa uczniów. Każdy z maluchów otrzymał pamiątkowe gadżety. W oficjalnym otwarciu Centrum Edukacji Ekologicznej udział wzięli m.in: prezydent Marek Wojtkowski, wiceprezydent Barbara Moraczewska i prezes MPEC, Andrzej Walczak. 

[WIDEO]1611[/WIDEO]

Zajęcia poprzedzone zostały emisją specjalnej animacji wideo. Z niej dzieci dowiadują się m.in: w jaki sposób grzejniki stają się gorące, a z kranów płynie ciepła woda, poznają zasadę funkcjonowania węzłów cieplnych oraz wymiennika ciepła. Uczniowie zapoznają się również z takimi zagadnieniami jak: „ekologiczne ciepło bez smogu” oraz praktycznymi radami, jak ekologicznie i mądrze korzystać z ciepła w pomieszczeniach. Kolejną ważną kwestią jest uświadamianie dzieci i młodzieży na temat smogu. Podczas zajęć prowadzący przedstawiają też zagadnienia związane z zanieczyszczeniem powietrza w mieście. 

Frajdą dla uczniów włocławskich szkół jest niewątpliwie okazja do przyjrzenia się z bliska pracy ciepłowników. MPEC wytyczył ścieżkę edukacyjną na kotłownię. Dzieci wyposażone w kamizelki i kaski, udają się na wycieczkę, podczas której zobaczą proces nawęglania, spalania oraz odżużlania. Największą atrakcją jest możliwość zajrzenia do najwyższego w mieście, 160-metrowego komina.

EkoSzkoła jest otwarta od poniedziałku do piątku. 

(B.N.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone