Zamknij
REKLAMA

Hiszpańskie słońce zamiast nauki. Uczniowie zobaczą świętego Graala!

09:39, 05.10.2019 | ZS3/B.N.
Skomentuj
Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 spędzą tydzień w Hiszpanii. Fot. ZS3
REKLAMA

To będzie niezapomniana podróż! Zespół Szkół nr 3 we Włocławku znalazł się wśród placówek, których uczniowie - zupełnie za darmo - wyjadą na podbój Europy. Drugi tydzień października, młodzież z włocławskiej "Trójki" zamiast w salach lekcyjnych, spędzi na zwiedzaniu najpiękniejszych zakątków Hiszpanii. 

W lutym szkoła złożyła formularz zgłoszeniowy do projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów”, realizowanego w Programie Operacyjnym Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego pt. „Polsko-hiszpańskie wariacje”.

Pod koniec czerwca projekt Zespołu Szkół nr 3 z Włocławka został rozpatrzony pozytywnie. Warunkiem złożenia formularza było napisanie projektu i pozyskanie partnera z kraju należącego do Unii Europejskiej. Włocławska placówka nawiązała kontakt z hiszpańską szkołą w Benicàssim, miejscowości położonej nad Morzem Śródziemnym, 80 km od Walencji.

Z całej Polski złożono 384 wnioski, z akceptacją spotkało się 169, wśród nich projekt Zespołu Szkół nr 3 i dzięki temu grupa uczniów wyjedzie na tydzień do Hiszpanii. Do Benicàssim, pod okiem pięciu opiekunów, uda się 10 uczniów Szkoły Podstawowej oraz Branżowej Szkoły I Stopnia.

Włocławską młodzież czeka moc atrakcji. Do południa będą brać udział w zajęciach szkolnych - kulinarnych degustacjach, zajęciach integracyjnych, warsztatowych, ruchowych, muzycznych, czy komunikacji językowej. Prawdziwą gratką będą jednak popołudniowe wycieczki edukacyjne.

Uczniowie ZS3 zwiedzą miasto Peniscola, czyli miasto na Morzu, nazywane Gibraltarem Walencji, ogród botaniczny w Oropesa del Mar oraz XI-wieczny zamek Castell Vell w Castellon.

Mnóstwo powodów do zachwytu przyniesie młodym włocławianom wyprawa do Wenecji. Tam zwiedzą Miasto Sztuki i Nauki, największe oceanarium w Europie, Plaza de la Reina, Plaza Redonda (Plac Okrągły), a także katedrę La Seu de Valencia, gdzie znajduje się muzeum oraz kaplica ze Świętym Graalem. Na deser, w dniu wylotu młodzież pozna natomiast uroki serca Katalonii - Barcelony. 

Wylot do Hiszpanii zaplanowano na 6 października, zaś powrót do Polski na 12 października. 

Redakcja życzy szerokiej drogi i niezapomnianych przygód!

(ZS3/B.N.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

jodełjodeł

16 7

Pięciu opiekunów na dziesięciu uczniów? No tak... bo to za granicą,nad morzem.... A jak coś w Polsce to pięciu opiekunów na stu uczniów bo żaden nauczyciel nie chce wycieczki.Beka? 10:16, 05.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz