Zamknij
REKLAMA

Energetyczny potentat współpracuje z włocławską szkołą

11:00, 11.01.2020 | .
Skomentuj
W zajęciach uczestniczy młodzież z klas pierwszych Szkoły Przysposabiającej do Pracy fot. ZS nr 3 Włocławek
REKLAMA

Eksperymenty, zabawy, quizy, ćwiczenia, a to wszystko przedstawione w ciekawej formie – tak wyglądała inauguracja projektu „Bezpieczniki TAURONA. Włącz dla dobra dziecka", który realizuje Zespół Szkół nr 3 we Włocławku.

Niepełnosprawni uczniowie Zespołu Szkół nr 3 we Włocławku przystąpili do programu edukacyjnego „Bezpieczniki TAURONA. Włącz dla dobra dziecka". W zajęciach uczestniczy młodzież z klas pierwszych Szkoły Przysposabiającej do Pracy.

- Ten projekt skierowany jest do młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną z naszej placówki. Treści, które proponuje Tauron dostosowaliśmy do poziomu naszych uczniów – informuje jedna z nauczycielek prowadzących zajęcia Monika Gazdulska.

Uczniowie zainaugurowali projekt filmem edukacyjnym "Włącz ostrożność". Młodzież dowiedziała się jak bezpiecznie korzystać z domowych urządzeń elektrycznych, a także uzyskała wiedzę na temat zagrożeń z nimi związanych.

To właśnie zasady bezpiecznego korzystania z energii elektrycznej, urządzeń nią zasilanych i odpowiedzialnego zachowania wokół infrastruktury energetycznej są priorytetem dla ZS nr 3.

Przede wszystkim skupiliśmy się na tym, żeby nauczyć dzieci bezpiecznego korzystania z prądu. Większość wypadków jakie się zdarzają wynikają z niewiedzy. Na zajęciach skupiamy się na podstawowych zagadnieniach, ale dla naszej młodzieży są one ważne – mówi druga z nauczycielek, pomysłodawczyni projektu Maria Ciarka.

Uczniowie brali aktywny udział w zajęciach warsztatowych prawidłowo podłączając do sieci różne urządzenia elektryczne. Multimedialne materiały edukacyjne pomogą uczniom zachować bezpieczeństwo podczas eksploatacji domowego sprzętu elektrycznego, którego w placówce jest mnóstwo.

W szkole są prowadzone zajęcia gospodarstwa domowego. Uczniowie korzystają tutaj z suszarek, laminarek, drukarek czy czajników. Muszą wiedzieć jak postępować – dodaje Maria Ciarka.

Organizatorzy planują jeszcze dwa takie spotkania.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

E tamE tam

5 0

Kolejny projekt, kolejne granty ... ile jeszcze?
Kasa idzie z projektu dla nauczycieli (tego jest tyle, co kot napłakał), dla dyrekcji większość a już dla fundacji i jej .. "Jegomości" największa ... żal
12:08, 11.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz