Zamknij
REKLAMA

Uczniowie, nauczyciele i szkoły mogą zawalczyć o nagrody! Jak to zrobić?

14:47, 03.07.2020 | M.O.
Skomentuj
fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
REKLAMA

Już po raz dwunasty uczniowie VII i VIII klas szkół podstawowych, uczniowie liceów, techników i szkół branżowych z woj. kujawsko-pomorskiego mogą wziąć udział w konkursie im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej „Oni tworzyli naszą historię”. Uczniowie, nauczyciele i szkoły mogą liczyć na atrakcyjne nagrody. 

Ideą konkursu jest upamiętnienie profesor Elżbiety Zawackiej, kurierki Armii Krajowej i jedynej kobiety wśród cichociemnych oraz zarażenie młodych ludzi jej pasją - dokumentowaniem historii.

Organizatorem tegorocznej, dwunastej edycji konkursu jest Urząd Marszałkowski we współpracy z wieloma podmiotami z terenu województwa. 

 Udział w konkursie jest doskonałą okazją dla młodzieży do rozwijania wiedzy historycznej o naszym regionie oraz spisania lokalnych dziejów na podstawie wspomnień świadków, a także zdjęć i pamiątek zachowanych w rodzinnych i publicznych archiwach. Mam nadzieję, że obchody setnej rocznicy powrotu Pomorza do macierzy będą dla uczniów inspiracją i zachętą, by prace poświęcić wydarzeniom i ludziom, dzięki którym nasz region powrócił do wolnej Polski

– mówi marszałek Piotr Całbecki.

Młodzież już po raz dwunasty będzie opisywać losy nieznanych bohaterów, uczestników ważnych wydarzeń w dziejach Polski i regionu. 

Do konkursu można nadsyłać prace w dowolnej formie wypowiedzi pisemnej o tematyce znanej z poprzednich edycji konkursu: „O ludziach”, „O wydarzeniach”, „Album rodzinny” lub też napisać pracę na jeden z dwóch nowych tematów: „Oblicza codzienności” i „Powrót Pomorza do macierzy”. 

Prace oceniane będą w dwóch kategoriach - uczniowie klas VII i VII szkół podstawowych oraz uczniowie liceów, techników i szkół branżowych. 

Dla laureatów konkursu organizatorzy przygotowali nagrody rzeczowe. Najlepszym przypadną w udziale nagrody do wartości 1500 zł, za drugie miejsce do 1000 zł., a za trzecie do 500. 

Co więcej, nagrody otrzymają także szkoły, których uczniowie zwyciężą oraz nauczyciele-opiekunowie autorów zwycięskich prac. 

Prace konkursowe można nadsyłać do 30 czerwca. Rozstrzygnięcie nastąpi miesiąc później. Regulamin dostępny jest TUTAJ

(M.O.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz