Zamknij
REKLAMA

Koronawirus wciąż szaleje. Co z nauką w szkołach? Szumowski nie ma złudzeń

13:15, 03.08.2020 | M.O / PAP
Skomentuj fot. PAP
REKLAMA

Minister zdrowia Łukasz Szumowski był pytany w Programie Pierwszym Polskiego Radia o rosnącą w Polsce liczbę nowych zakażeń koronawirusem i przygotowania do rozpoczęcia nowego roku szkolnego 1 września. Szef resortu nie ma żadnych złudzeń. Czy ta wizja spodoba się rodzicom? 

Dzienne przyrosty zakażonych koronawirusem są powodem do niepokoju. Rządzący zastanawiają się nad przywróceniem niektórych obostrzeń, a rodzice i dzieci w wieku szkolnym drżą o losy nowego roku szkolnego. 

Dzieci powinny rozpocząć tradycyjną naukę już za miesiąc. Czy tak się stanie? 

Minister Łukasz Szumowski pytany w Programie Pierwszym Polskiego Radia o rosnącą w Polsce liczbę nowych zakażeń koronawirusem i przygotowania do rozpoczęcia nowego roku szkolnego 1 września, zapowiedział propozycje wprowadzenia przepisów, które dawałyby możliwość elastycznego podejmowania decyzji o powrocie uczniów do szkół w poszczególnych regionach, uzależnione m.in. od sytuacji epidemicznej.

- Drugi września powinien być dniem normalnej nauki w szkołach - ocenił w poniedziałek minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Szef resortu zapowiedział zmiany w przepisach, aby "dać możliwość większej regionalizacji działań", a także, aby szkoły w powiatach mogły reagować na stan epidemiczny.

- Będziemy proponowali pewne rozwiązania legislacyjno-prawne, między innymi po to, żeby dać możliwość większej regionalizacji działań. Chcielibyśmy dać szansę do tego, żeby szkoły w powiatach, zależnie od stanu epidemicznego, mogły reagować inaczej, mogły na przykład prowadzić mieszaną edukację zdalną i w klasach, czy dla pewnych grup, gdzie to jest łatwe do wprowadzenia, tylko zdalną - podkreślił minister zdrowia.

Według niego, "to już zależy od lokalnych możliwości danej szkoły, od uwarunkowań epidemicznych".

- I wtedy byśmy mieli naprawdę takie elastyczne reagowanie na sytuację - dodał.

(M.O / PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz