Zamknij
REKLAMA

Minister Piontkowski ma plan! Co z wf-em i maseczkami w szkole?

14:16, 10.08.2020 | .
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne fot. depositphotos.com
REKLAMA

Dariusz Piontkowski, minister edukacji narodowej, w audycji "Sygnały Dnia" informował o planach resortu na rozpoczęcie roku szkolnego. Jak będzie wyglądała rzeczywistość w szkołach po 1 września? Uczniowie mogą być zaskoczeni!

Do końca wakacji już tylko trzy tygodnie. Sytuacja epidemiczna w Polsce wciąż jednak jest dynamiczna. W ostatnich dniach w Polsce notowane były rekordowe wyniki dziennych zakażeń.

To powoduje mnóstwo pytań i wątpliwości, co do bezpiecznego powrotu dzieci do szkół.

Jak będzie wyglądała rzeczywistość po 1 września?

Szef resortu edukacji przybliżył zasady, jakie będą obowiązywały w związku z rozpoczęcia stacjonarnej nauki podczas audycji "Sygnały Dnia" na antenie Programu 1 Polskiego Radia. 

Piontkowski twierdzi, że należy położyć nacisk na utrzymywanie higieny, dezynfekcja pomieszczeń, wietrzenie sal. Według ministra zdrowia w szkołach należy również przemodelować zajęcia wychowania fizycznego. Minister apelował o unikanie kontaktowych sportów na zajęciach WF-u.

Wszędzie tam, gdzie jest to możliwe minister sugeruje rozważenie zmiennej organizacji czasu zajęć i rozpoczynanie lekcji o różnych godzinach. W ten sposób uczniowie młodszych klas mieliby nie spotykać się na przerwach ze starszymi uczniami. 

W wywiadzie minister powiedział również, jak będzie wyglądał obowiązek zasłaniania ust i nosa. Maseczka nie będzie obowiązkiem, ale chętni będą mogli się w ten sposób chronić. 

- Nie przewidujemy konieczności używania zasłony ust i nosa. Natomiast jeśli ktoś będzie uważał, że pomoże mu to w zachowaniu bezpieczeństwa, to oczywiście może maseczki, czy jakiejkolwiek innej zasłony ust i nosa, używać - mówił w porannej rozmowie Piontkowski. 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

nnaauucczznnaauucczz

2 1

Jeżeli chodzi o wf to podstawą powinny być małe grupy, nie łączenie uczniów różnych klas (4a+4b=26 uczniów), wejście na salę gimnastyczną na lekcję co najwyżej dwóch nauczycieli z klasami. Bo jak można mówić o bezpieczeństwie i zajęciach indywidualnych w czasie pandemii w grupie ćwiczebnej 20 czy 26 uczniów na 1/3 sali? 23:17, 10.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz