Zamknij
REKLAMA

Jaki wypływ na rozwój Włocławka ma Wisła? Głos zabrali specjaliści

11:00, 07.09.2020 | K.P.
Skomentuj fot. nadesłane
REKLAMA

Jaka jest rola Wisły na przestrzeni dziejów Włocławka? Tego dowiedzieli się uczestnicy pikniku naukowo-technicznego z cyklu "Akademia pod chmurką". Impreza odbyła się dzięki wsparciu Fundacji "ANWIL DLA WŁOCŁAWKA"

W marinie Yacht Clubu Anwil w Zarzeczewie Włocławska Naczelna Organizacja Techniczna zorganizowała piknik naukowo-techniczny z cyklu "Akademia pod chmurką". 

Projekt polega na organizacji popularnonaukowych pogadanek prowadzonych przez wysokiej klasy fachowców. Konwencja spotkania składa się z dwóch części, a dwa panele mają zainteresować różne pokolenia.

Tematem wiodącym w sobotę była setna rocznica Obrony Wisły 1920 roku, a hasłem spotkania było - "Rola Wisły na przestrzeni dziejów Włocławka".

Wykłady przeprowadzili naukowcy z Instytutu Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania PAN - historyk Zachariasz Mosakowski i hydrolog Piotr Jacek Gierszewski.

Wykładowcy przybliżyli słuchaczom aspekty historyczne i przyrodnicze wpływu królowej polskich rzek na powstanie i rozwój miasta, a także znaczenie zapory wodnej dla zmian w środowisku naturalnym regionu.

Wykład gościnny wygłosił sekretarz generalny Stowarzyszenia Elektryków Polskich Jacek Nowicki, który przybliżył zebranym tematykę systemów bezpieczeństwa w blokach jądrowych nowej generacji.

W spotkaniu uczestniczył wiceprezydent Włocławka Krzysztof Kukucki, lokalni samorządowcy, przedstawiciele stowarzyszeń naukowo-technicznych i aeroklubu włocławskiego oraz mieszkańcy zainteresowani poruszanym tematem. Po zakończonych wykładach, w trakcie pikniku, odbył się występ zespołu Cristal Band.

Jak zapowiada włocławska jednostka organizacyjna NOT, cykl "Akademii pod chmurką" będzie kontynuowany, jako bezpieczniejsza alternatywa w czasach pandemii, dla tradycyjnych konferencji odbywanych w pomieszczeniach zamkniętych.

Program jest realizowany ze środków grantowych Fundacji "ANWIL DLA WŁOCŁAWKA" z programu „Budujemy mosty”.

(K.P.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

??

2 0

A gdzie jest młode pokolenie żeglarzy , gdzie następcy , gdzie ?.... dla młodzieży trzymanie łódki na tej przystani jest zakazane ? Nie , to bariera finansowa ich skutecznie zniechęca . 15:00, 07.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

w/ek.w/ek.

1 0

Dla przeciętnego mieszkańca tzw. spacerowe patrz bulwary.Rzeki ,zalew od 40 tu lat marnowane wielkie możliwości. 20:25, 08.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Jaki?Jaki?

0 0

G()wniany. 09:58, 09.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SarkazmSarkazm

0 1

Mówienie o rzece Wiśle , akurat teraz jak Trzaskowski z kolesiami z PO zrobił szambo z Wisły wprowadzając swoją indolencją i nieudacznictwem klęskę ekologiczną w części Kraju poprzez spuszczenie fekali z "Czajki" do rzeki Wisły - wygląda co najmniej niepoważnie 12:22, 09.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA