Zamknij
REKLAMA

Te zajęcia zrobią z Twojego dziecka bystrzaka! Właśnie trwają zapisy

00:00, 14.09.2020 | artykuł sponsorowany
Fot. Twój Robot Włocłąwek

Rodzice stoją obecnie przed trudnym wyborem: Jakie zajęcia pozaszkolne wybrać dla swoich dzieci? Nasza odpowiedź jest prosta - najlepiej postawić na robotykę! Dzięki tym zajęciom dzieci przez zabawę, uczą się logicznego myślenia i kreatywności.

Robotyka nie bez powodu jest coraz bardziej popularna wśród rodziców szukających odpowiednich zajęć pozalekcyjnych dla swoich pociech. Zajęcia tego typu uczą dzieci logicznego i analitycznego myślenia i pozwalają poznać zależności przyczynowo-skutkowe.

- W efekcie dzieci uczestniczące w takich zajęciach w codziennym funkcjonowaniu np. w szkole wyprzedzają swoich rówieśników, są bardziej rozwinięte intelektualnie

- tłumaczy Rafał Maślanka organizujący kursy robotyki Twój Robot we Włocławku.

Zajęcia Twój Robot są skierowane dla dzieci od piątego do dwunastego roku życia. Odbywają się raz na dwa tygodnie i trwają 1,5 godziny w grupie młodszej oraz 2,5 godz. w grupie starszej.

Jak wyglądają zajęcia?

W placówce Twój Robot we Włocławku każde dziecko pracuje indywidualnie, dzięki czemu może samodzielnie opracowywać i programować roboty.

W czasie zajęć najpierw budowane są roboty. Następnie prowadzący wyjaśnia, jak działają silniki, czujniki i inne elementy. Następnie dzieci programują roboty i sprawdzają, jak zastosowane przez nie rozwiązania sprawdzają się w praktyce.

- Dzięki temu dzieci uczą się i zdobywają wiedzę poprzez zabawę - mówi Rafał Maślanka.

Dodatkową atrakcją dla uczestników kursów robotyki jest możliwość wyjazdu na Politechnikę Warszawską, gdzie co roku odbywają się zawody robotów SUMO.

W czasie wakacji i ferii zimowych kursy Twój Robot odbywają się też w formie półkolonii. Organizowane są wtedy całodniowe zajęcia.

Firma Twój Robot istnieje i z powodzeniem prowadzi zajęcia w całej Polsce już od 14 lat. Wykorzystuje sprawdzone metody, dzięki którym skutecznie wspiera rozwój młodych umysłów. Najlepszym dowodem jest fakt, że po pierwszym roku zajęć wielu rodziców postanawia zapisać swoje dzieci na kolejny cykl.

Co z reżimem sanitarnym?

Od wakacji kursy robotyki Twój Robot odbywają się w dostosowanym do wszystkich wymogów sanitarnych lokalu przy ul Reja 10.

Zajęcia są prowadzone w ośmioosobowych grupach. Uczestnicy pracują przy dużych stołach, zapewniających zachowanie bezpiecznego dystansu społecznego.

Sala jest dezynfekowana po każdych zajęciach, podobnie jak toaleta, do której dostęp mają tylko uczestnicy kursów.Przed wejściem dzieciom mierzona jest temperatura. Każdy z uczestników zajęć ma też na stoliku żel antybakteryjny do dezynfekcji.

Jak zapisać dziecko?

Właśnie trwa nabór na zajęcia w roku szkolnym 2020/2021. Każdy, kto rozważa posłanie swojej pociechy na zajęcia z robotyki, może umówić się na zajęcia pokazowe.

Zainteresowani rodzice mogą kontaktować się z organizatorami kursów Twój Robot telefonicznie: 884 888 561.

Więcej o kursach robotyki dla najmłodszych dowiesz się na facebookowym profilu Twój Robot Włocławek.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop