Zamknij

Szkoła z grantem Fundacji "ANWIL dla Włocławka". Doposażą m.in. pracownie

14:00, 24.10.2020 | D.W.
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. depositphotos.com
REKLAMA

Szkoła podstawowa z Brześcia Kujawskiego otrzymała grant z Fundacji "ANWIL dla Włocławka". Dzięki niemu dzieci z klas I-IV będą mogły korzystać z nowych pomocy naukowych.

Już od najmłodszych lat istotne jest, by wpajać dzieciom odpowiednie zasady działania i zachowania z zakresu edukacji przyrodniczej i ekologicznej. Poprzez przemyślane działania, zajęcia i zabawy – wyrabiamy u dzieci nawyki proekologiczne, tym samym uświadamiamy im, w jaki sposób mogą chronić otaczające je środowisko.

Jednym ze skutecznych czynników aktywizujących dzieci jest kontakt z przyrodą. 

Liczyć na niego mogą uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Brześciu Kujawskim, którzy właśnie otrzymali grant z Fundacji „ANWIL dla Włocławka” w ramach projektu „Dziecko przyjacielem przyrody”.

- W ramach projektu dzieci z klas I-IV  bezpośrednio będą miały możliwość poznać środowisko przyrodnicze i zagadnienia z zakresu ekologii. Realizacja programu sprawi, że dzieci właściwie będą reagowały na nieodpowiednie zachowanie się innych osób w stosunku do naturalnego środowiska oraz nabędą wiedzę i umiejętności „Przyjaciela przyrody”

- informuje brzeski magistrat.

Projekt obejmuje ciekawe inicjatywy. Uczniowie będą m.in. zbierać makulaturę, zużyte baterie i plastikowe nakrętki. Ponadto dzieci będą miały możliwość obserwacji drzew rosnących w ogrodzie szkolnym, które sami posadzą. 

Grant z fundacji obejmuje także doposażenie pracowni przyrodniczej. W ramach projektu zakupione zostaną pomoce naukowe, między innymi programy multimedialne, mikroskop elektroniczny, mikroskop delta 300 i tablica interaktywna.

(D.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

zazazaza

0 1

Skoro Anvil dla Włocławka to dlaczego doposażają Brześć???
10:15, 25.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%