Zamknij
REKLAMA

Jak będzie wyglądała nauka po feriach? Resort edukacji podał wytyczne

10:10, 09.01.2021 | M.O. / PAP
Skomentuj fot. PAP
REKLAMA

Decyzja o powrocie najmłodszych uczniów do szkół jeszcze nie zapadła. Mimo to Ministerstwo Edukacji i Nauki opublikowało wytyczne sanitarne. Co się w nich znalazło i kiedy zapadnie decyzja w sprawie tradycyjnej nauki?

Decyzja o powrocie uczniów klas I-III do szkół po 17 stycznia oficjalnie wciąż nie zapadała. Resort edukacji przygotowuje się jednak na taką ewentualność.

Przygotowane zostały już wytyczne. Jak informuje ministerstwo, wśród opracowanych zasad znalazły się - stałe grupy uczniów, przyporządkowani do grup na stałe ci sami nauczyciele, przyporządkowane do grup na stałe sale lekcyjne, a ponadto zajęcia należy organizować w ten sposób, by poszczególne klasy nie miały kontaktu z innymi.

Rekomenduje się także, by do szkoły wysyłane były dzieci, które nie mają objawów infekcji dróg oddechowych. To samo dotyczy opiekunów, którzy przyprowadzają dzieci do placówki, a także je odbierają oraz nauczycieli.  

Uczniowie muszą być zaopatrzeni w maseczki. Ich noszenie będzie obowiązkowe w przestrzeni wspólnej.

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że decyzja o ewentualnym powrocie uczniów do szkół zapadnie w przyszłym tygodniu. Decyzja jest uzależniona od przebiegu epidemii.  

- Wszystko będzie zależało od dziennych wyników zachorowań i ostatecznej decyzji epidemiologów - informuje MEiN.

W poniedziałek (11 stycznia) rozpoczną się testy przesiewowe na obecność SARS-CoV-2 dla nauczycieli klas I-III szkół podstawowych, nauczycieli szkół specjalnych i pracowników obsługi administracyjnej szkół. Badania potrwają do piątku (15 stycznia). Są one dobrowolne i bezpłatne. 

(M.O. / PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz