Zamknij

Chcą wyróżnić młodych społeczników! Rusza konkurs "Ośmiu Wspaniałych"

18:08, 23.01.2021 | M.O.
Skomentuj W poprzedniej edycji wyróżniono 8 osób w kategorii "Ósemka", 4 "Ósemeczki", a także doceniono trzy grupy. Fot. Michał Osiecki
REKLAMA

Ruszyła 27. w kraju, a 11. we Włocławku edycja Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Młodzi społecznicy już mogą zgłaszać swoje kandydatury. 

Pomagają niepełnosprawnym, organizują zbiórki żywności, wspierają schronisko dla zwierząt i podejmują szereg innych działań społecznych. W dodatku robią to bezinteresownie.

Młodzież działającą w wolontariacie może powalczyć o wyróżnienia.

Konkurs „Ośmiu Wspaniałych” jest organizowany w skali kraju po raz 27., a we Włocławku po raz jedenasty. Mogą się do niego zgłaszać uczniowie szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych, zarówno w kategorii indywidualnej jak i grupowej (lokalnej i ogólnopolskiej)

- Głównym celem konkursu jest rozwijanie wśród dzieci i młodzieży postawy zaangażowania na rzecz potrzebujących pomocy, promowanie pozytywnych działań dzieci i młodzieży na rzecz najbliższego otoczenia, a także podkreślenie dorobku wolontariuszy (grup wolontariackich) oraz uhonorowanie laureatów - tłumaczy w oficjalnym komunikacie Urząd Miasta Włocławek. 

Młodzi włocławianie, którzy chcą wziąć udział w konkursie, mogą zgłaszać się do etapu lokalnego do 12 lutego.

Zgłoszenia można dokonać drogą pocztową na adres Urzędu Miasta Włocławek, Zielony Rynek 11/13. 

Można również złożyć dokumenty wrzucając je do urny dostępnej przy wejściu do miejskiego ratusza z zaznaczeniem na kopercie „Ośmiu Wspaniałych” – Wydział Edukacji.

(M.O.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

TakTak

1 0

Nie dla kolorowych darmozjadów ! 10:46, 26.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%