Zamknij

Centralna Komisja Egzaminacyjna podała daty! Kiedy próbne testy ósmoklasistów?

11:11, 18.02.2021 | M.O. / CKE
Skomentuj Uczniowie włocławskich szkół znają już terminy próbnych egzaminów fot. DDWloclawek.pl
REKLAMA

Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosiła harmonogram próbnych egzaminów ósmoklasisty. Kiedy uczniowie będą mogli sprawdzić swoją wiedzę z języka polskiego, matematyki i języków obcych?

Przeprowadzenie testu diagnostycznego jest dobrowolne, a szkoły, które zdecydują się na jego przeprowadzenie powinny dostosować warunki do tych, które odbywać się będą podczas właściwego egzaminu. 

Test ma dać odpowiedź, w jaki sposób uczniowie przygotowani są do właściwego egzaminu. 

Podczas próbnego egzaminu, jak informuje CKE, mogą pojawić się zadania dotyczące zagadnień lub lektur obowiązkowych nieomawianych na lekcjach do połowy marca.

- Zachęcamy dyrektorów do poinformowania ósmoklasistów oraz ich rodziców o przyczynie ewentualnych trudności w rozwiązywaniu niektórych zadań w teście w takiej sytuacji oraz możliwości powrotu do nierozwiązanych zadań po realizacji danego zagadnienia na lekcjach - informuje Centralna Komisja Egzaminacyjna. 

Kiedy odbędą się egzaminy?

Język polski planowany jest na 17 marca, dzień później odbędzie się próbny egzamin z matematyki. W ostatnim dniu testów przewidziane są egzaminy z języków obcych. 

Szczegółowe informacje o egzaminie ósmoklasisty dostępne są na stronach internetowych CKE oraz okręgowych komisji egzaminacyjnych.

(M.O. / CKE)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

CzyJesteśMądżejszyOdCzyJesteśMądżejszyOd

5 0

Po nauce na zdalnych lekcjach, można się spodziewać rekordowych wyników na egzaminach :D
Przemysław Czarnek lubi to. 12:08, 19.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kkkkkk

0 0

Jaki sens ma przeprowadzanie na życzenie urzędu miasta we włocławskich szkołach ponadpodstawowych od najbliższego poniedziałku próbnej matury w sytuacji, kiedy za półtora tygodnia odbywa się ogólnopolska próbna matura przygotowana przez Centralną Komisję Egzaminacyjną??? 12:11, 20.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ROZWÓJ ROZWÓJ

0 0

JAK WEJDZIE PODATEK ZA LAPTOPY I SMARTFONY MAŁO KTO BEDZIE UCZYŁ SIE ZDALNIE :) NAJTAŃSZY LAPTOP 3.000ZŁ PLUS WINDOWS 100ZŁ PO 2 ,3 LATACH NOWY WINDOWS LUB JAKAŚ NAPRAWA CIEŻKO TO WIDZĘ ...... 21:55, 23.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%