Zamknij

W PUZ już czekają na maturzystów. Zobacz, co im proponują

00:00, 12.07.2021 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 11:44, 12.07.2021
Zajęcia odbywają się w małych grupach, wykładowcy i pracownicy administracji są empatyczni i przyjaźni, nie ma zagrożenia, że student będzie uczestniczył w kształceniu masowym i miał problemy z dostępem do wykładowców i pracowników administracji. Fot. PUZ Włocławek Zajęcia odbywają się w małych grupach, wykładowcy i pracownicy administracji są empatyczni i przyjaźni, nie ma zagrożenia, że student będzie uczestniczył w kształceniu masowym i miał problemy z dostępem do wykładowców i pracowników administracji. Fot. PUZ Włocławek

Państwowa Uczelnia Zawodowa we Włocławku to uczelnia z blisko dwudziestoletnim stażem. Co dziś może zaproponować maturzystom, którzy zastanawiają się nad wyborem kierunku studiów? O tym mówi dr Ewa Podlewska, Prorektor ds. Nauczania i Studentów.

Znamy wyniki tegorocznych matur, tym samym trwa rekrutacja na studia. Co Państwowa Uczelnia Zawodowa we Włocławku może zaproponować przyszłym  studentom?

Dr Ewa Podlewska, Prorektor ds. Nauczania i Studentów: W naszym województwie jest tylko pięć uczelni publicznych - UMK, UTP, UKW, Akademia Muzyczna i Państwowa Uczelnia Zawodowa we Włocławku. Jesteśmy jedyną Uczelnią, która kształci na profilu praktycznym, co oznacza, że nasi absolwenci są przygotowani do wykonywania zawodu, gdyż realizowane przedmioty umożliwiają nabycie kompetencji niezbędnych do spełniania powierzonych obowiązków zawodowych. Praktyczność profilu wzmacnia fakt, że zajęcia prowadzone są przez praktyków i odbywają się w małych grupach. Wykładowcy i pracownicy administracji są empatyczni i przyjaźni, otwarci na potrzeby studentów. Dbamy także o bezpieczeństwo i mamy świadomość oczekiwań studentów, dlatego zajęcia realizowane są trybie hybrydowym.

Często kandydaci na studia zastanawiają się, jakie koszty poniosą za naukę?

Pragnę mocno podkreślić, że studiowanie na wszystkich kierunkach w PUZ we Włocławku jest bezpłatne. Odbywa się w grupach dziennych i tzw. pracujących, co oznacza, że osoby, które nie mogą uczestniczyć w zajęciach w godzinach porannych  realizują je w godzinach popołudniowych i w soboty.

Jakie kierunki studiów proponowane są studentom w PUZ we Włocławku??

Obecnie kandydatom oferujemy 14 kierunków studiów wraz z 26 specjalnościami/specjalizacjami. Są to:

  • administracja (specjalności: administracja samorządowo-skarbowa, administracja bezpieczeństwa narodowego),
  • filologia angielska (nauczycielska, tłumaczeniowa, język angielski w turystyce
    i biznesie),
  • finanse i rachunkowość (rachunkowość, finanse, bankowość, ubezpieczenia),
  • informatyka (systemy informatyczne i bazy danych, grafika komputerowa i aplikacje internetowe, sieci komputerowe i telekomunikacja),
  • inżynieria zarządzania (inżynieria jakości, inżynieria logistyki, inżynieria produkcji),
  • mechanika i budowa maszyn (inżynieria maszyn, automatyka i robotyka),
  • nowe media i e-biznes (media i komunikacja społeczna, e-biznes),
  • pedagogika (pedagogika opiekuńczo-wychowawcza, pedagogika resocjalizacyjna
    z elementami profilaktyki i opieki),
  • pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna (jednolite studia magisterskie),
  • pielęgniarstwo studia pierwszego stopnia, pielęgniarstwo studia drugiego stopnia,
  • prawo (jednolite studia magisterskie),
  • zarządzanie (projektowanie i rozwój przedsiębiorstwa, HR w biznesie, zarządzanie sprzedażą),
  • nowość – menedżerskie studia finansowo-prawne (studia drugiego stopnia)

Uczelnia ma szeroką gamę kierunków i każdy znajdzie coś dla siebie. Pojawił się  nowy kierunek studiów magisterskich, cóż to za nowość?

Menedżerskie studia finansowo-prawne to studia drugiego stopnia o profilu praktycznym, które mają charakter interdyscyplinarny. Jest to innowacyjny kierunek, jedyny w regionie w takim wymiarze, oferowany również w formie bezpłatnej. Kierunek jest odpowiedzią Uczelni na zapotrzebowanie zgłaszane przez studentów, dyplomantów i absolwentów kierunków studiów prowadzonych w Uczelni, m.in. Finansów i Rachunkowości, Administracji, Zarządzania. Koncepcja kształcenia studiów drugiego stopnia zakłada profesjonalne przygotowanie studentów do rozumienia współczesnych trendów w gospodarce, konstruowania logicznych wniosków i podejmowania racjonalnych decyzji, czego konsekwencją jest umiejętność nadania odpowiedniego kierunku, zarówno w rozwoju społecznym, jak i w wymiarze gospodarczym.

Absolwent kierunku Menedżerskie studia finansowo-prawne to przyszły menedżer i specjalista w zakresie zagadnień ekonomicznych, finansowych i prawnych. Warto dodać, że ekspert w zakresie finansów jest obecnie jednym z dziesięciu najbardziej poszukiwanych specjalistów na rynku pracy.  

Student zdobędzie wiedzę i umiejętności z ekonomii, finansów, zarządzania i prawa niezbędne w pracy każdego menedżera. Program studiów nowego kierunku zapewnia wysoki poziom jakości, zarówno w wymiarze merytorycznym, jak i społecznym. Na rynek pracy wejdą osoby, które po uzyskaniu odpowiedniego doświadczenia zawodowego będą przygotowane do wykonywania tzw. zawodów średniego i wyższego szczebla odpowiedzialnych za organizowanie, kierowanie lub kontrolę – zarówno w sektorze prywatnym, jaki i publicznym, co wpisuje się zarówno w strategię Uczelni, jak i zaspokaja potrzeby społeczno-gospodarcze.

Wspomniała Pani o tym (i podkreśla za każdym razem), że studia w PUZ są bezpłatne. A czy studenci mogą liczyć na wsparcie finansowe ze strony Uczelni?

Nasi studenci mogą otrzymać szeroki zakres świadczeń materialnych. Ci, którzy osiągają najlepsze wyniki w nauce otrzymują stypendium rektora. Dodatkowo studenci mogą dostać stypendia socjalne, stypendia dla osób z niepełnosprawnością, czy zapomogi przyznawane z tytułu trudnej sytuacji życiowej. Dla tych, którzy podczas studiów chcą realizować swoje pasje, czekają branżowe organizacje studenckie z samorządem studenckim na czele. To co nas z pewnością wyróżnia to indywidualne podejście do studenta i docenianie najlepszych, dlatego nagradzamy najlepsze prace dyplomowe i magisterskie oraz absolwentów za całokształt osiągnięć

Oferta jest imponująca, zatem gdzie można zrekrutować się na studia?

Rekrutacja już trwa, a jej termin zakończenia upływa z dniem 20 lipca, po czym nastąpi ogłoszenie wyników postępowania kwalifikacyjnego. Rekrutacja na nowy kierunek  studiów drugiego stopnia oraz I etap rekrutacji uzupełniającej rozpocznie się w dniu 26 lipca,
a zakończy 22 września. . Biuro Rekrutacyjne Uczelni mieści się w budynku dydaktycznym przy ul. Mechaników 3, pokoje nr 11,12,13. Serdecznie zapraszamy.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%