Zamknij
REKLAMA

W wakacje nie próżnują. Włocławscy uczniowie na stażach

09:00, 31.07.2021 | M.O.
Skomentuj Fot. Zespół Szkół Elektrycznych
REKLAMA

W Zespole Szkól Elektrycznych we Włocławku realizowany jest projekt "Włocławska Akademia Kariery Zawodowej w Zespole Szkół Elektrycznych". Uczniowie uczestniczą w stażach u lokalnych przedsiębiorców. 

W czasie wakacji 60 uczniów kształcących się w zawodach technik elektryk, technik elektronik, technik informatyk oraz technik teleinformatyk uczestniczy w 4-tygodniowych stażach.

W trakcie realizacji projektu wszyscy uczestnicy odbędą szkolenia specjalistyczne, które zakończą się uzyskaniem międzynarodowego certyfikatu. 

Chodzi o umiejętności stosowania nowoczesnych metod lutowania, diagnozowania i napraw układów elektronicznych występujących w urządzeniach elektronicznych wraz z komponentem dla pakietów działających w przestrzeni kosmicznej (IPC), diagnozowania i usuwania usterek urządzeń peryferyjnych zawierające komponenty Ball Grid Array (BGA), w tym również w aplikacjach SPACE (ESD) oraz ochrony przed elektrycznością statyczną w elektronice (ESD).

Ponadto uczniowie uzyskają wsparcie w postaci dodatkowych zajęć przygotowujących do egzaminów zawodowych oraz maturalnych (matematyka, język angielski zawodowy).

Przedsiębiorstwami, które przyjęły uczniów na staż są firmy Renex, Samba AnaCom, ASKI, Nataliasoft, MICRON, Pro-comp.pl, Centrum Komputerowe, MDECO, NTI innovations, Elmehurt oraz BERRY SUPERFOS z Lubienia Kujawskiego, Busch Polska sp. z o.o. Busch Vacuum Solutions z Nowej Wsi i Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "Ako Instal" z Osięcin.

Staże umożliwiają uczniom zapoznanie się z warunkami pracy w kształconych zawodach, poznanie nowych technologii, nabywanie oraz doskonalenie wiedzy praktycznej, bezpośrednio od fachowców w firmach.

 Uczestnicy stażów mają także szanse nawiązania kontaktów z pracodawcami, co może okazać się bardzo przydatne w przyszłości. Za uczestnictwo w stażach uczniowie otrzymają wynagrodzenie stażowe oraz zwrot kosztów dojazdu

- informuje dyrektor placówki Piotr Człapiński. 

Staże umożliwiają uczniom zapoznanie się z warunkami pracy w kształconych zawodach, poznanie nowych technologii, nabywanie oraz doskonalenie wiedzy praktycznej, bezpośrednio od fachowców w firmach.

Projekt realizowany jest przez Gminę Miasto Włocławek w ramach RPO Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Wartość projektu wynosi 2 630 535,46 zł, a dofinansowanie z UE to 2 235 955,14 zł.

Docelowo projektem objętych będzie 120 uczniów oraz 3 nauczycieli. Projekt będzie trwał do końca września 2022 roku.

(M.O.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

oXoX

2 5

Lepiej jakby pouczyli się obsługi kasy fiskalnej i wywijania frytkami w mcdonaldzie. 09:25, 31.07.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ox2ox2

5 1

nie każdy musi iść twoją ścieżką rozwoju 11:36, 31.07.2021


ankajankaj

0 1

,Szukam mężczyzny na namiętne spotkania. Mam 24 lat i zgrabne ciało,
moje nagie zdjęcia i kontakt na stronie:

www.zakazanarandka.pl
__ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __
Wyszukaj mnie po niku: Andzia-isex napisz do mnie lub
zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam. 11:49, 31.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%