Zamknij
REKLAMA

W Baczyńskim klasa vlogersko-medialna od września!

00:01, 02.05.2022 | .
Fot. IV LO im. K. Baczyńskiego

Myślisz o karierze youtubera, influencera, marketingowca czy członka ekipy filmowej? Chcesz mieć swój kanał na YouTube, robić relacje na Instagramie czy TikToku? Teraz odpowiednią wiedzę i umiejętności będzie można nabyć w szkole. W IV Liceum Ogólnokształcącym powstaje pierwsza klasa vlogerska w szkole publicznej we Włocławku.

Chcesz założyć własną markę lub kanał w mediach społecznościowych? A może wiążesz swoją przyszłość z szeroko pojętym marketingiem? Klasa Vlogerska jest dla Ciebie! – do złożenia podania zachęca IV Liceum Ogólnokształcące we Włocławku.

Czego będzie można nauczyć się w klasie vlogerskiej?

Podczas 4 lat edukacji uczniowie dowiedzą się, jak nagrywać i montować, jak przygotowywać grafiki, jak zbudować własną markę, jak stworzyć swoją identyfikację wizualną, a nawet, jak radzić sobie z hejtem w sieci.

Uczniowie tego profilu będą posiadali umiejętności graficzne, nauczą się nagrywać i montować materiał wideo, pisać scenariusze/artykuły, zbierać cenny content, dbać o wizerunek marki w mediach, wezmą też udział w szkoleniach z wystąpień publicznych.

Placówka kładzie duży nacisk na praktykę, dlatego młodzież będzie mogła organizować uroczystości szkolne, relacjonować je, przeprowadzać wywiady ze znanymi osobami oraz tworzyć profesjonalny content. Z tego też powodu klasa dedykowana jest uczniom kreatywnym i aktywnym, którzy myślą o karierze youtubera, vlogera, influencera, dziennikarza, fotografa lub nawet marketingowca.

Dzięki czteroletniej nauce mają zdobyć wszystkie potrzebne narzędzia, aby odnieść sukces w wymarzonym zawodzie. Dlatego, jak czytamy na stronie placówki, zajęcia dodatkowe prowadzone metodą projektową będą nadzorowane przez praktyków z Państwowej Uczelni Zawodowej, która objęła patronat nad klasą.

Ta klasa otwiera wiele możliwości w przyszłości dla jej absolwentów - komunikacja medialna i wizerunkowa, komunikacja promocyjna i kryzysowa, e-edytorstwo i techniki redakcyjne, informacja w środowisku cyfrowym, publikowanie cyfrowe i sieciowe, medioznactwo, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, architektura informacji, dziennikarstwo międzynarodowe.

Baczyński na rok szkolny 2022/2023 absolwentom klas ósmych proponuje następujące klasy:

  • IA – turystyczno – językowa pod patronatem Biura Turystycznego Rainbow Tours
  • IB – vlogersko – medialna pod patronatem Państwowej Uczelni Zawodowej we Włocławku
  • IC – polonistyczno – biologiczna
  • ID – oddział przygotowania wojskowego pod patronatem Ministra Obrony Narodowej
  • IE – klasa mundurowa o profilu policyjnym pod patronatem Komendy Miejskiej Policji we Włocławku
(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%