Zamknij
REKLAMA

PUZ zachęca do studiowania na jednym z 15 kierunków! Uczelnia ma bogatą ofertę

00:01, 25.05.2022 | Artykuł przygotowany we współpracy z PUZ
PUZ oferuje 15 praktycznych kierunków studiów. Fot. PUZ Włocławek.

Bezpieczeństwo wewnętrzne to najnowszy kierunek studiów, który mogą podjąć przyszli studenci Państwowej Uczelni Zawodowej. Rekrutacja online rusza już 1 czerwca. 

PUZ Włocławek sukcesywnie rozszerza swoją ofertę edukacyjną o nowe kierunki studiów. Bezpieczeństwo wewnętrzne jest odpowiedzią na potrzeby lokalnego rynku pracy, na którym specjaliści w dziedzinie bezpieczeństwa są bardzo ważni i potrzebni. Przyszli studenci będą mieli okazję kształcić się w jednej z dwóch specjalizacji do wyboru: praca w służbach mundurowych lub zarządzanie bezpieczeństwem. Studia potrwają trzy lata i zakończą się obroną dyplomu licencjata. 

Uczelnia zawodowa = kierunki praktyczne

Uczelnia stawia na praktyczność wszystkich swoich kierunków. Zajęcia są prowadzone przez praktyków w swoich dziedzinach. 

Tak samo będzie na bezpieczeństwie wewnętrznym, gdzie zajęcia poprowadzą praktycy w dziedzinie bezpieczeństwa, którzy przekażą studentom kompleksową wiedzę na temat funkcjonowania państwa. Na wykładach i ćwiczeniach pojawią się przedstawiciele służb mundurowych, osoby związane z prawem oraz specjaliści od cyberbezpieczeństwa

Ponadto studenci w ramach zajęć odbędą kursy strzeleckie oraz nauczą się pilotować drony pod okiem wykwalifikowanych trenerów.

Uczelnia została również doceniona przez Ministra Edukacji i Nauki. PUZ we Włocławku w przedsięwzięciu „Dydaktyczna Inicjatywa Doskonałości” – znalazła się wśród 15 najwyżej ocenianych publicznych uczelni w Polsce. Jako dowód uznania uczelnia otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 1 miliona złotych na doskonalenie jakości procesu kształcenia. 

Wsparcie finansowe w ramach programu jest przyznawane na podstawie określonych kryteriów związanych z oceną jakości kształcenia wydaną przez Polską Komisję Akredytacyjną i przebiegiem karier absolwentów studiów. Wyniki przedsięwzięcia mówią jedno: absolwenci PUZ we Włocławku odnajdują się na rynku pracy. 

W najnowszym rankingu losów zawodowych absolwentów (ELA) znaleźliśmy się również na drugim miejscu spośród uczelni z województwa kujawsko-pomorskiego pod względem wysokości zarobków absolwentów, którzy ukończyli bezpłatne studia pierwszego stopnia.  

Czego nauczą się studenci w ramach specjalizacji "praca w służbach mundurowych"? 

Specjalizacja "praca w służbach mundurowych" w ramach kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne jest skierowana przede wszystkim do zainteresowanych, jak powinno wyglądać bezpieczeństwo państwa, ciekawych specyfiki pracy w służbach mundurowych oraz mających chęć pracować w takim rodzaju służb.   

Przyszli absolwenci tej specjalności otrzymają gruntowną wiedzę z zakresu specyfiki pracy w służbach mundurowych, prawa policyjnego, zwalczania przestępczości, a także zachowania się w trudnych sytuacjach zagrożenia. Osoby po tej specjalizacji mogą podjąć pracę w służbach mundurowych, administracji rządowej, samorządowej lub firmach sektora prywatnego zajmujących się bezpieczeństwem. 

Co pojawi się na specjalizacji "zarządzanie bezpieczeństwem"? 

Specjalizacja o zarządzaniu bezpieczeństwem jest skierowana do osób, które chcą przede wszystkim rozpocząć swoją karierę zawodową w jednostkach administracji rządowej oraz samorządowej, a także w administracji firm sektora prywatnego. To idealna opcja dla przyszłych analityków z obszaru bezpieczeństwa. 

Absolwenci tej specjalności poznają specjalistyczną wiedzę w zakresie organizacji, zarządzania kryzysowego oraz zarządzania projektami w obszarze bezpieczeństwa. Pojawi się też kompleksowa wiedza o przeciwdziałaniu zagrożeniem w cyberprzestrzeni, które są coraz większym problemem na świecie. Wykłady będą skoncentrowane też na przedmiotach z zakresu nauk o polityce i administracji. 

20-lecie jednej z najstarszych uczelni zawodowych w regionie! 

Państwowa Uczelnia Zawodowa powstała w 2002 roku i w tym roku obchodzi swoje 20-lecie istnienia. Z tej okazji przygotowano obchody tego ważnego jubileuszu dla uczelni. Przez dwie dekady w murach uczelni wykształcono kilkanaście tysięcy osób, które zdobyły dyplomy ukończenia studiów wyższych. Rola PUZ Włocławek jako uczelni zawodowej jest bardzo ważna w życiu gospodarczym Włocławka oraz regionu. Absolwenci Państwowej Uczelni Zawodowej na dobre wpisali się w rynek pracy w mieście oraz regionie. Wielu z nich otworzyło swoje własne firmy, które prowadzą z sukcesem i powodzeniem. 

Podczas obchodów 20-lecia PUZ Włocławek, które odbędą się we wtorek, 31 maja w Centrum Kultury Browar B. we Włocławku zostaną wręczone okolicznościowe medale osobom wyróżnionym za ich pracę i działalność na rzecz wspólnoty akademickiej w stolicy Kujaw. Jubileusz uświetni koncert orkiestry symfonicznej z Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, która pojawi się w sali koncertowej Browaru B. 

Rekrutacja rusza już 1 czerwca. Warto się zapisać

Studiowanie na wszystkich kierunkach w PUZ Włocławek jest darmowe. Student nie ponosi żadnych opłat za uczestnictwo w zajęciach. Przyszły członek wspólnoty akademickiej ma możliwość studiowania także w trybie dla pracujących, a ćwiczenia oraz wykłady mogą odbywać się w tygodniu w godzinach popołudniowych lub od rana w weekendy. 

Dla studentów przygotowano 15 kierunków i 28 specjalizacji do wyboru: 

 • administracja (specjalności: administracja samorządowo-skarbowa, administracja bezpieczeństwa narodowego),
 • filologia angielska (nauczycielska, tłumaczeniowa, język angielski w turystyce i biznesie),
 • finanse i rachunkowość (rachunkowość, finanse, bankowość, ubezpieczenia),
 • informatyka (systemy informatyczne i bazy danych, grafika komputerowa i aplikacje internetowe, sieci komputerowe i telekomunikacja),
 • inżynieria zarządzania (inżynieria jakości, inżynieria logistyki, inżynieria produkcji),
 • mechanika i budowa maszyn (inżynieria maszyn, automatyka i robotyka),
 • nowe media i e-biznes (media i komunikacja społeczna, e-biznes),
 • pedagogika (pedagogika opiekuńczo-wychowawcza, pedagogika resocjalizacyjna z elementami profilaktyki i opieki),
 • pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna (jednolite studia magisterskie),
 • pielęgniarstwo studia pierwszego stopnia, pielęgniarstwo studia drugiego stopnia,
 • prawo (jednolite studia magisterskie),
 • zarządzanie (projektowanie i rozwój przedsiębiorstwa, HR w biznesie, zarządzanie sprzedażą),
 • menedżerskie studia finansowo-prawne (studia drugiego stopnia)
 • nowość - bezpieczeństwo wewnętrzne (praca w służbach mundurowych, zarządzanie bezpieczeństwem).

Państwowa Uczelnia Zawodowa we Włocławku oczekuje aktualnie na zgodę na prowadzenie kierunku "automatyka i robotyka" od Polskiej Komisji Akredytacyjnej. W momencie, gdy pojawi się pozytywna opinia od PKA to rekrutacja na kolejny kierunek ruszy natychmiast.

(Artykuł przygotowany we współpracy z PUZ)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%