Zamknij

W mieście stoi już sześć takich znaków. Wkrótce mogą pojawić się kolejne!

Kamil Kazimierczyk Kamil Kazimierczyk 10.00, 25.09.2022 K.K
Skomentuj Uczniowie mogą zaprojektować własny znak drogowy! Fot. Facebook Urząd Miasta Włocławek.
REKLAMA

Włocławscy uczniowie po raz kolejny mogą zaprojektować drogowskazy, które mają szansę stanąć przy ich szkołach. Rozpoczyna się kolejna edycja konkursu na przyszkolny znak drogowy. 

Konkurs odbywa się w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Prace uczniów są apelem skierowanym do kierowców, żeby uważali na drogach. 

Od kilku lat prezydent Włocławka Marek Wojtkowski zaprasza dzieci i młodzież z włocławskich szkół do zaprojektowania własnego drogowskazu. 

Na terenie Włocławka stoi już sześć nagrodzonych „znaków”, które – w kolorowy i oryginalny sposób – sygnalizują o zbliżaniu się kierowcy do okolicy szkoły

- informuje Urząd Miasta. 

Kto może wziąć udział? 

Zaprojektować przyszkolny znak drogowy mogą uczniowie, którzy uczęszczają do klasy I-VI szkoły podstawowej. Rysunek powinien być wykonany w formacie A3 i pełnić rolę informacyjną lub ostrzegawczą dla kierowców samochodów. Prace można nadsyłać do 14 listopada 2022 roku.

Konkurs nie jest skierowany tylko do dzieci ze szkół podstawowych we Włocławku. 

- Udział mogą wziąć uczniowie z całego powiatu i ościennych gmin wchodzących w skład Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Włocławka i współpracujących w ramach opracowywania Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej SUMP 2035 - dodaje Urząd Miasta. 

Prace konkursowe należy wysłać na adres: Urząd Miasta Włocławek Wydział Dróg, Transportu Zbiorowego i Energii, ul. 3 Maja 22, 87-800 Włocławek, pokój 38. Następnie projekty trafią do komisji konkursowej, która wybierze laureatów. 

Jury i nagrody

Rysunki będzie oceniać jury złożone z Prezydenta Miasta Włocławek, Zastępcy Prezydenta, pracownika Wydziału Dróg, Transportu Zbiorowego i Energii oraz osoby z Wydziału Edukacji. 

Wyniki konkursu poznamy do 12 grudnia 2022 roku. Komisja wyłoni maksymalnie trzy prace do nagród głównych oraz do 20 prac wyróżnionych. Najlepsze projekty zostaną przeniesione na znak drogowy i staną przy terenie szkoły zwycięzców. 

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (7)

re re

5 6

Czy ktoś widział tęczowego ślimaka ? Przecież to jest jawne przemycanie ideologii dewiantów i zboczeńców na grunt szkolnictwa gdzie uczą się nasze dzieci i wnuki bez zgody rodziców i opiekunów ! 10:13, 25.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do urzędudo urzędu

7 0

Niech zdejmą znaki B-25, B-33 przy zjeździe ze skrzyżowania z wiaduktu w Planty, które pozostawiono po remoncie ul. Planty ze skrzyżowaniem przy byłym TESCO. 10:14, 25.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Abcd Abcd

4 0

Ja tam widzę winogron po 5,99 11:19, 25.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ha ha haHa ha ha

7 0

Już widzę jak te znaki zaczynają być obowiązujące... no poprostu już to widze oczami wyobraźni...
Szybciutko z Włocławka pod obrady sejmu, szybka nowelizacja przepisów drogowych, kampania informacyjna o nowych szatach fraficznych i nowych numerach znaków. 13:43, 25.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ToomToom

3 0

Nie można normalnie jeździć bo spowalniacze tamuja ruch.
Chyba sama zacznę jeździć jeszcze wolniej od spowalniaczy bo nie ma innego sposobu na polskie dzisdostw o. 16:34, 25.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KlopsKlops

1 0

Ale te znaki nie mają chyba mocy prawnej. W Kodeksie takich nie widziałem. Czy po prostu będzie się stawiać normalny znak B-33, a za/przed nim dodatkowe malowidło ze ślimakiem?
To ja, jako kierowca, mam obserwować drogę i okolice drogi, czy podziwiać malowidło? A może całkiem powinienem się zatrzymać przed znakiem, żeby móc się bezpiecznie przyjrzeć?
Kto to wymyśla takie inicjatywy? Jak nie jazda slalomem, to teraz malowidła. To znowu robota Kukuckiego? 07:38, 26.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

projektantprojektant

1 0

Ja też zaprojektowałem swój znak " zakaz pedałowania" . Ruszam w miasto 12:15, 26.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%