REKLAMA

Znasz kogoś z tego zdjęcia? Możesz pomóc ocalić od zapomnienia jego historię! Zgłoś się do...

08:17, 21.04.2017 | .
REKLAMA
Skomentuj
Zespół Szkół Ekonomicznych chce zidentyfikować osoby uwiecznione na tym zdjęciu. Fot. Zespół Szkół Ekonomicznych

Włocławski „Ekonomik” chce ocalić od zapomnienia historię nauczycieli i absolwentów szkoły uwiecznionych na starej fotografii. Na stronie internetowej szkoły umieszczono zdjęcie z 1939 roku. Społeczność szkolna szuka potomków widocznych na niej osób

Zespół Szkół Ekonomicznych poszukuje osób, które mogłyby rozpoznać swoich bliskich na dawnej, szkolnej fotografii. Z prośbą o zorganizowanie „akcji poszukiwawczej” wyszła córka jednego z absolwentów. Zdjęcie, prezentowane obecnie na stronie internetowej szkoły, znajduje się w zbiorach rodzinnych córki Saturnina Skrzyniarza, absolwenta Państwowej Szkoły Handlowej z 1939 r. oraz Państwowego Liceum Spółdzielczego z 1946 r. (spadkobiercą obu szkół jest włocławski Ekonomik).

Fotografia przedstawia uczestników wycieczki do Wilna, która odbyła się w w dniach 15-17 czerwca 1939 roku(na odwrocie zdjęcia jest napis "Cmentarz na Rossie"). Organizatorem wyjazdu było Kuratorium Okręgu Pomorskiego. Na zdjęciu są między innymi uczniowie dzisiejszego Zespołu Szkół Ekonomicznych.

- Wszyscy pokazani na zdjęciu mają przypisane przez naszą korespondentkę numery po to, aby łatwo było przypisać tożsamość. Pod numerem 212 znajduje się wspomniany absolwent [Saturnin Skrzyniarz – przyp. red.], a pod numerem 131 znajduje się prawdopodobnie Henryk Kawalec, nauczyciel Państwowej Szkoły Handlowej, który został zamęczony w obozie zagłady w czasie II wojny światowej – czytamy na stronie internetowej Zespołu Szkół Ekonomicznych.

Szkoła prosi o wszelkie informacje od osób, które mogą zidentyfikować uczestników wycieczki uwiecznionych na zdjęciu. Jak zaznacza dyrekcja, placówce zależy na tym, by ocalić od zapomnienia historię absolwentów i nauczycieli Ekonomika. Każdy, kto może pomóc, jest proszony o zgłaszanie się pod nr: 660-475-787.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

LeslauerLeslauer

2 0

Gdzie można obejrzeć zdjęcie nieco dokładniej, tak, by spróbować rozpoznać twarze?

Mazel Tov 11:07, 21.04.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

EkEk

0 0

Zdjęcie znajduje się na stronie szkoły i na profilu FB 14:22, 21.04.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

gjvgjv

3 3

Jednego poznaje takiego zdecydowanie starszego od reszty opuscil kilka klas i tej szkoly niezdolal ukonczyc to dziad radnego "Dałmiana". 15:45, 21.04.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2017