REKLAMA

Takich Juwenaliów jeszcze nie było! Studenci przecierają szlak

15:00, 15.05.2017 | .
REKLAMA
Skomentuj
Od 25 do 27 maja we Włocławku będzie odbywać się święto studentów. Fot. depositphotos

W przyszłym tygodniu we Włocławku odbędzie cię doroczne święto żaków. W czasie tegorocznych Juwenaliów Włocławskich studenci będą rywalizować podczas turniejów sportowych, grillować i bawić się podczas imprez klubowych.

Bez tradycyjnego pochodu i koncertu plenerowego, za to z kilkoma nowymi propozycjami. Tak zapowiadają się tegoroczne juwenalia we Włocławku.

- W tym roku idziemy trochę innym torem. Zrobimy coś, czego tak naprawdę do tej pory nie było podczas juwenaliów w Polsce - zapowiada Agata Orłowska, przewodnicząca Samorządu Studenckiego PWSZ we Włocławku.

Juwenalia Włocławskie rozpoczną się 25 maja Dniem Zdrowia. Podczas imprezy na pl. Grodzkim studenci oraz mieszkańcy Włocławka będą mogli m. in. oddać krew, zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych oraz dawców narządów, a także nauczyć się podstaw pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzień zakończy się natomiast w okolicy obiektów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej na Zawiślu tradycyjnym Wielkim Grillowaniem.

26 maja będzie podczas Juwenaliów Dniem Sportu. Wszyscy zainteresowani będą mogli wziąć udział w turniejach streetballu (zespoły 3-osobowe), piłki nożnej (zespoły 6-7 osobowe) oraz siatkówki plażowej (ekipy 2-osobowe). Chętni mogą zgłosić się do udziału w sportowej rywalizacji, wysyłając do 21 maja zgłoszenie pod adres: samorzad@pwsz.wloclawek.pl.

Drugi dzień święta żaków to również pokazy filmów w ramach kina plenerowego Gwoździarnia. W planach jest wyświetlenie dwóch produkcji (szczegółowe informacje o repertuarze zostaną podane w tym tygodniu).

W piątek studenci będą również mieli do wyboru dwie imprezy klubowe - JuweWWK z Kolabo, DJ-em Komarem i DJ-em Brosem w klubie Moscato (dla żaków wstęp gratis) oraz Juve Beats, czyli juwenaliową edycję Freshlandu w Starodębska Music Bar.

Ostatni dzień Juwenaliów będzie poświęcony grze miejskiej "Mój Włocławek". Zabawa rozpocznie się na pl. Wolności o godz. 12:00 i potrwa ok. dwóch godzin. Uczestnicy grający w grupach liczących od trzech do pięciu osób będą mieli za zadanie zdobyć wiedzę o historii Włocławka. Chętni do zabawy mogą zgłaszać się do 20 maja pod adres e-mail: juwepwsz2017@gmail.com.

- Udział w grze miejskiej „Mój Włocławek” pozwoli Ci przeżyć przygodę i poszerzyć swoje horyzonty. Podczas gry będziesz musiał stawić czoła sześciu zadaniom, które powiększą Twoją wiedzę na temat Włocławka. Stwórz swój własny zespół lub zapisz się sam, a my stworzymy Ci grupę – zapewniają organizatorzy Juwenaliów Włocławskich.

Finał gry miejskiej odbędzie się w klubie Czarny Spichrz. W tym samym miejscu nastąpi rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego "Magia Włocławka", zostaną wręczone nagrody dla zwycięzców Dnia Sportu oraz zostanie otwarty wernisaż zdjęć z działalności studentów PWSZ we Włocławku. Później w Czarnym Spichrzu wystąpi zespół Żółta Febra. Miłośnicy disco polo będą natomiast mogli bawić się podczas koncertu zespołu D-Bomb w klubie Million oraz  w Czarnym Spichrzu. Obydwie imprezy rozpoczną się o 21:00.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (6)

załamkazałamka

8 1

I co to ma być za innowacja? Nic ciekawego znów żal. 19:34, 15.05.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PrzemassPrzemass

3 3

Ostatni samorząd robił kawał dobrej roboty super koncerty imprezy w tym roku.. Nuda Żenada wróciliście znów do poprzednich lat wielka LIPA 21:04, 15.05.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

student324567student324567

5 0

Dobrze, że Toruń mamy tak blisko. Kolejny rok na juwenalia trzeba wyjechać ;] gorzej niż na wsiach w tym mieście 09:42, 16.05.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

bumbumbumbum

2 1

poprzedni samorząd to był kot.. odwalali kawał dobrej roboty teraz to wielka wtopa!
samorząd obecny zniszczył wszystko co poprzednicy zbudowali.. 21:31, 16.05.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Drodzy studenci!Drodzy studenci!

1 1

To PWSZ to jedno wielkie marnotrawstwo publicznych pieniędzy , kupili za kadencji poprzedniego prezydenta od Miasta budynek przy ul Energetyków (z 99 procentowym upustem )Tam była dopiero co zlikwidowanana szkoła , teraz ten budynek nadaje się do kapitalnego remontu.Nie ma okien tu i ówdzie , walają się śmieci. Pani kanclerz Bieniek podpisywała umowę z ówczesnym prezydentem Andrzejem Pałuckim Przekonajcie się sami.RUINA P.S.Dają wam stypendia jakieś ? socjalne , za dobre wyniki w nauce 21:47, 16.05.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

student1111student1111

2 0

żenada. to są juwenalia....? na impreze klubowa to mozna iśc co tydzien..... 16:49, 17.05.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2017