REKLAMA

Zbliża się Festiwal Papieru. Jedną z atrakcji "Wielka książka o Włocławku"

11:37, 06.08.2017 | .
REKLAMA
Skomentuj
Podczas imprezy włocławianie będą uczyć się m. in. czerpania papieru. fot. Krzysztof Osiński/archiwum

W sierpniu tradycyjnie już we Włocławku odbędzie się Festiwal Papieru. Organizatorzy szykują atrakcje dla całych rodzin i papiernicze nagrody, które z pewnością przydadzą się uczniom w nowym roku szkolnym.

Włocławek i Kujawy mają bogatą papierniczą tradycję. Właśnie do niej nawiązuje impreza, którą po raz kolejny organizuje CK Browar B. Festiwal Papieru to świetna zabawa w rodzinnej atmosferze, ale również konkursy z nagrodami.

- Będzie rodzinnie oraz mnóstwo dobrej zabawy i atrakcyjnych nagród. Śmiałkowie, którzy staną do rywalizacji w naszych papierowych konkurencjach będą mieli możliwość wygrać wyjątkowe wyprawki do szkoły ufundowane przez sponsora głównego – firmę Altravox oraz przedsiębiorstwo International Paper – zapowiada CK Browar B.

Oprócz zmagań sportowych na uczestników imprezy będą czekać stoiska warsztatowe, gdzie nauczą się czerpać papier, pisać gęsim piórem, malować na wodzie, lakować pieczęcią, sklejać modele, własnoręcznie wykonają biżuterię, firanki, kwiaty, kolorowe motyle, fantastyczne stwory origami i własne ekotorby. A to wszystko oczywiście z papieru.

Dodatkowo w czasie festiwalu zostanie zaprezentowany jedyny, unikalny egzemplarz „Wielkiej książki o Włocławku”, której autorem może stać się każdy mieszkaniec. Bibliotekarze z filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej mieszczącej się w CK Browar B. zachęcają by dostarczać do nich wszelkie materiały, które mogłyby znaleźć się w książce. Mogą to być np. rysunki, fotografie, reportaże, wiersze i wszelkie inne krótkie formy literackie związane z miastem.

- Mamy rysunki dziecięce, zdjęcia, wiersze, pamiątkowe wspomnienia z początku wojny, historię MPK w zdjęciach i opisach, więc trochę już tego jest - mówi Karolina Jabłońska z filii nr 11. - Jeszcze nie wiemy dokładnie, jaki będzie format książki, ale będzie naprawdę duża. Być może to nie będzie gruba księga, ale będą duże kartony, na których zostaną przyklejone te materiały dostarczone przez mieszkańców i te strony będzie można przewracać

Choć materiałów do "Wielkiej książki o Włocławku" jest już całkiem sporo, bibliotekarze liczą na znacznie więcej. Można je przynosić do filii nr 11 MBP do 10 sierpnia.

Podczas Festiwalu Papieru miłośnicy literatury będą również mieli okazję do wymiany przeczytanych, niezniszczonych książek w akcji „Książka za książkę”. Ponadto, na pasjonatów historii będzie czekać wystawa pamiątek z włocławskiej celulozy.

Impreza odbędzie się 19 sierpnia 2017 r. na dziedzińcu Centrum Kultury Browar B. w godz. 15:00-19:00.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2017