Zamknij
REKLAMA

Black Week zawitał do... biblioteki. Weź udział w literackiej zabawie!

15:00, 06.12.2017 | .
REKLAMA
Skomentuj
Na półce z czarnymi książkami znajduje się wybór m. in. kryminałów, romansów, reportaży i innych gatunków literackich. Fot. Miejska Biblioteka Publiczna

W bibliotece przy ul. Warszawskiej trwa... Black Week. Tylko do końca tygodnia czytelnicy mogą wybierać książki znajdujące się na specjalnie wydzielonej „czarnej półce”. W przyszłym tygodniu w ramach literackiej zabawy bibliotekarze zaproponują włocławianom inny kolor.

Czarne szaleństwo zawitało nie tylko do włocławskich sklepów i punktów usługowych, które w ramach Black Friday oferowały mieszkańcom liczne promocje. Wypożyczalnia Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej postanowiła zorganizować Black Week, w ramach którego bibliotekarze zgromadzili na jednej półce czarne książki.

Zabawa skupia się nie na gatunkach literackich, ale na kolorze okładek. Na „czarnej półce” znalazły się wybrane pozycje z różnych gatunków. Wśród czarnych książek są zarówno kryminały, jak i romanse, książki obyczajowe oraz popularno-naukowe, w tym biografie i reportaże. Każdy czytelnik znajdzie więc coś, co go zainteresuje.

Black Week potrwa do końca tygodnia. Później „czarna półka” zmieni kolor na zielony. Tym razem za barwą książek będzie jednak szła również tematyka proponowanych książek. Ponieważ zbliżają się święta Bożego Narodzenia to właśnie do nich będą nawiązywać pozycje proponowane w kolejnej odsłonie kolorowej zabawy.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

yaayyaay

0 0

Super pomysł na częstsze zaglądanie do biblioteki. Do tej pory sama szukałam książek w różnych kolorach do książkowych wyzwań, to mi znacznie ułatwi zadanie ;) 10:38, 09.12.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2018