Zamknij
REKLAMA

Sprawdź, czy Twoje dziecko jest gotowe na szkołę! Ruszają dyżury psychologa, pedagoga i logopedy

08:50, 18.02.2018 | .
REKLAMA
Skomentuj
Specjaliści będą doradzać w kwestii rozwoju dzieci. Fot. depositphotos

Psycholog, pedagog i logopeda będą doradzać włocławskim rodzicom w sprawach m. in. dojrzałości szkolnej, rozwoju mowy dziecka oraz problemów wychowawczych czy emocjonalno-społecznych. Z bezpłatnych porad będzie można skorzystać podczas dyżurów, które odbędą się w lutym, marcu i kwietniu.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna zaprasza na konsultacje rodziców dzieci w wieku od pięciu do siedmiu lat (roczniki 2013-2011). Psycholog, pedagog i logopeda będą doradzać w kwestiach dotyczących przygotowania do nauki szkolnej.

Z konsultacji mogą skorzystać sami rodzice lub rodzice z dziećmi. Porady będą dotyczyły: dojrzałości szkolnej, przyśpieszenia lub odroczenia obowiązku szkolnego, gotowości do nauki czytania i pisania, sprawności manualnej i graficznej dziecka, ustalenia lateralizacji, analizy wytworów dziecka (rysunki, prace dziecka) przyniesionych przez rodzica na konsultacje, oceny logopedycznej rozwoju mowy dziecka, a także problemów wychowawczych oraz emocjonalno-społecznych.

- Z konsultacji mogą skorzystać wszyscy rodzice, którzy mają jakieś wątpliwości czy niepokoje jeśli chodzi o rozwój dziecka – mówi Dorota Korczak, wicedyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej we Włocławku. – Pięciolatki będą w przyszłym roku szkolnym rozpoczynać zerówkę, więc rodzice będą mogli uzyskać poradę dotyczącą prawidłowości rozwoju czy sytuacji, które ich niepokoją. Dzieci sześcioletnie obecnie są w zerówce, a będą w przyszłym roku zaczynać obowiązek szkolny. Siedmiolatki już są tym obowiązkiem objęte, ale być może rodzice zastanawiają się, czy w ich rozwoju nie występują jakieś nieprawidłowości i chcieliby skonsultować się w tej kwestii z psychologiem, pedagogiem. Być może chcieliby sprawdzić, czy ten obowiązek można odroczyć, żeby dziecko mogło rok dłużej być w zerówce i żeby ten rozwój się wyprofilował.

Dyżury będą odbywać się w budynku Zespołu Szkół nr 4 (ul. Kaliska 108), w sali 112. Pierwszy zaplanowano na 21 lutego. W godz. 13:00-16:00 z rodzicami i dziećmi spotkają się psycholog i logopeda, mgr Julita Krysiak oraz pedagog, mgr Małgorzata Latecka. W tym samym składzie specjalistki z PPP będą dyżurować 13 marca, w godz. 14:00-17:00 i 4 kwietnia, w godz. 14:00-16:00. Na spotkania nie trzeba się wcześniej zapisywać.

Jeśli w wyniku konsultacji specjalistki PPP uznają, że potrzebna jest szersza diagnoza, poinformują rodziców, że powinni udać się ze swoimi pociechami na szersze badania do poradni. Taka kompleksowa diagnoza dokonana przez pedagoga, psychologa i logopedę pozwoli w pełni ocenić rozwój każdego dziecka.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone | 2018