Polecamy Włocławek

Zamknij
Ważne

Połowa Polaków chce dymisji ministry zdrowia. Wyborcy koalicji myślą inaczej

Dawid Tłuchowski Dawid Tłuchowski 15:32, 26.06.2026 Aktualizacja: 15:33, 26.06.2026
2 Połowa Polaków chce dymisji ministry zdrowia. Wyborcy koalicji myślą inaczej Fot. Fot. Bartosz Nehring, CC BY 4.0, via Wikimedia Commons

Połowa Polaków uważa, że ministra zdrowia Jolanta Sobierańska-Grenda powinna podać się do dymisji w związku z aferą w Szpitalu Południowym i ogólną sytuacją w ochronie zdrowia – wynika z sondażu United Surveys przeprowadzonego dla Wirtualnej Polski. 

Za dymisją opowiada się łącznie 50 proc. badanych – 31,3 proc. zdecydowanie, 18,7 proc. raczej.

Przeciwnego zdania jest 41,4 proc. ankietowanych. Zdania nie ma 8,6 proc. 

Podział polityczny

Różnice między elektoratami są drastyczne. Wśród wyborców opozycji – PiS, Razem, Konfederacji i KKP – za dymisją opowiada się łącznie 84 proc. badanych.

W elektoracie koalicji rządzącej jest dokładnie odwrotnie: 73 proc. jest przeciwnych odejściu ministry, a za dymisją opowiada się tylko 19 proc. 

Wśród wyborców niezdecydowanych i niegłosujących za dymisją jest 34 proc., przeciw 43 proc., a aż 22 proc. nie ma zdania. 

Badanie przeprowadzono 19–20 czerwca 2026 r. metodą CAWI/CATI na próbie 1000 osób

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (2)

UszatyUszaty

0 0

Ministry? Hehe

15:49, 26.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Uśmiechnięta POlska Uśmiechnięta POlska

0 0

A ja myślę że cała myśląca Polska oczekuje nie tylko na pilną dymisję M. Kierwińskiego, R. Trzaskowskiego i ministra zdrowia J. S. Grenda ❤️ ale i oczekuje się na sprawne POstępowanie karne i na KOnsekwencje prawne wobec lek. D. Kacprzyka oraz zespołu lekarzy, którzy dopuścili do AFERY i obrzydliwej patologii oraz działań korupcyjnych nie tylko w szpitalu POłudnie ale i w innych szpitalach w Warszawie .❤️

16:28, 26.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddwloclawek.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%