W internecie opublikowano klip z fragmentami archiwalnych audycji Telewizji Kujawy. Najstarsza włocławska stacja kończy w tym roku 20 lat.
Telewizja Kujawy rozpoczęła działalność 22 lipca 1995 roku. Pierwsze studio działało w budynku u zbiegu ul. Warszawskiej i Królewieckiej, w którym mieściła się kawiarnia "Kaprys". Obecnie znajduje się tu oddział jednego z banków.
Jedną z osób, które brały udział w przygotowaniach do uruchomienia stacji był dziennikarz i redaktor naczelny Radia W, Sławomir Kukiełczyński.
Jak dziś wspomina, propozycję współpracy z powstającą w mieście telewizją otrzymał od Janusza Krakowskiego, związanego wcześniej z włocławską rozgłośnią.
- Krakowski myślał o telewizji rozsiewczej, ale trudno było o poważnego inwestora, więc ostatecznie powstała telewizja kablowa - opowiada Sławomir Kukiełczyński, który do sierpnia 1996 roku w TVK pełnił funkcję redaktora naczelnego, pracował też jako reporter i prezenter. - Właścicielem został Janusz Dorota, sprawami technicznymi zajął się Jerzy Cackowski.
Telewizja Kujawy funkcjonuje nieprzerwanie od 20 lat. W tym czasie na antenie stacji wyemitowano szereg wywiadów, relacji z najważniejszych wydarzeń oraz innych programów, w których prezentowano różne aspekty życia we Włocławku i regionie.
W związku z jubileuszem stacji, Sławomir Kukiełczyński wraz z dwoma członkami pierwszego zespołu TV Kujawy: Dariuszem Długołęckim (montaż) i Piotrem Stojakiem (muzyka) przygotowali krótki klip z fragmentami programów emitowanych przed laty na antenie stacji.
W prawie dwuminutowym nagraniu możemy zobaczyć m.in. wojewodę włocławskiego, Kazimierza Tułodzieckiego, prezydenta Ryszarda Chodynickiego, posła Ryszarda Bugaja oraz dyrektorów miejskich instytucji kultury: Jana Polaka (Teatr Impresaryjny), Adama Pawlikowskiego (Wojewódzki Dom Kultury) i Marię Jolantę Zielińską (Miejska Biblioteka Publiczna).
Są też przebitki z koncertu w amfiteatrze i "Inwazji Mocy" z RMF FM na Starym Rynku oraz fragmenty relacji z treningu koszykarzy Nobilesu oraz jednego z rajdów samochodowych.
Zachęcamy do obejrzenia nagrania. Opublikowany klip jest zapowiedzią dłuższego materiału, który wkrótce zostanie pokazany w internecie.
27 2
Bardzo fajny pomysl.
25 2
chcemy więcej!!!!! :)
34 2
20 lat temu Włocławek był sprawnie działającym ośrodkiem miejskim - siedzibą władz wojewódzkich. Istniał jeszcze przemysł ,nie było zatem bezrobocia w takiej skali jak obecnie , wszystko się kręciło jeszcze niejako z rozpędu po tzw. komunie.Ludzie uruchamiali swoje oszczędności inwestując je w mieszkania,domy i w ogóle byliśmy radośniejsi było więcej nadziei i wiary w przyszłość--prezydentem był pan Wawrzonkowski.Czułem się dumny,że jestem z Włocławka, teraz też, bo to moje kochane miasto.Jeśli źle mówić o swoim mieście, to również sobie wystawiać opinię.
17 2
20 lat temu prezydentem Włocławka był pan Ryszard Chodynicki.Przepraszam za pomyłkę.
20 1
super, tylko za szybko leciało :)
16 2
Heh więcej w tym mieście było życia niż dziś!
10 1
wtedy coś się działo , było więcej ludzi nie to co dziś
2 5
Jaki naród, taka władza.
4 1
ale super.na chwile wrocily wspomnienia,fajne czasy to byly.a miasto jak tetnilo zyciem.niby 20 lat-i duzo i malo-a wydaje sie taki odlegly czas.
5 0
jaki zielony ten Stary Rynek; czy tylko mi się wydaje, że żyło się wtedy lepiej, czy po prostu wszyscy byliśmy młodsi i dlatego WSPOMINA SIĘ lepiej?
2 1
xxI wiek jeszcze jaki młody...
3 2
Teraz jestem po czterdziestce,a wtedy byłem po dwudziestce,ale przynajmniej w moim przypadku było tak samo chu..wo.Jedna rzecz na plus:mój 10letni synek.
5 2
Co za dureń to montował ,
pomysł fajny ale nie da się tego oglądać bez oczopląsu .
po prostu brawo "miszczu" !!!!!
1 0
Sylwia i Magda na 1:10 LOL
Pozdro!!!
2 1
ja bym poprosil podobny klip ale bez muzyki i dluzszy. przypomniec skroty tych wywiadow, spoty z ulic - dla przypomnienia jak one wygladaly 20 lat temu. ale przyznam to niektorym raje. jakos "radosniej" bylo wtedy, czlowiek jak by mniej zmartwien mial
4 1
Widać, że życie było spokojniejsze. Może dlatego, ze była praca, ludzie czuli się potrzebni. Wszyscy wszystkich wspierali. A co jest dzisiaj? Co się dzieje z ludźmi, jeden drugiego by zabił zamiast pomóc. Ile razy ktoś leży na ulicy a ludzie przechodzą obojętnie? (Przystanek na św. Antoniego kilka dni temu)
1 1
O ludzie tvk..co to jest!