Zamknij
REKLAMA

Chcesz znów "Hali Mistrzów"? Na najbliższych meczach będą zbierać podpisy w tej sprawie!

13:55, 14.09.2018 | .
REKLAMA
Skomentuj
Zanim wniosek stanie przed odpowiednią komisją, a następnie zostanie poddany pod głosowanie Rady Miasta, niezbędne jest uzyskanie dla niego udokumentowanego społecznego poparcia. Fot. Daniel Wiśniewski

Prezydent Włocławka wystąpił z inicjatywą dotyczącą nadania nazwy "Hali Mistrzów". Obiekt do dziś w oficjalnych dokumentach funkcjonuje jako "Hala Sportowa".

Listę poparcia będzie można podpisać między innymi podczas spotkań zaplanowanych w ramach Kasztelan Basketball Cup, które odbędą się już w najbliższą sobotę i niedzielę. Jak wyjaśnia dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki UM, zmiana nazwy podyktowana jest tradycją włocławskiego klubu sportowego.

- Potrzeba nadania nazwy „Hala Mistrzów” hali sportowej mieszczącej się pod adresem Al. Chopina 8 podyktowana jest kilkunastoletnią tradycją funkcjonowania tego określenia. Nazwa „Hala Mistrzów” została zaproponowana w konkursie zorganizowanym przez Urząd Miasta Włocławek pod koniec 2001 roku, a następnie wybrana jako najlepsza. Od tego czasu przewijała się zarówno w dokumentach, publikacjach prasowych i wypowiedziach. Nigdy jednak nie została formalnie sprecyzowana - mówi Łukasz Pszczółkowski, dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki.

Pomysł nadania oficjalnej nazwy hali pojawił się chwilę po zdobyciu tytuły Mistrza Polski przez Anwil Włocławek. Zanim wniosek stanie przed odpowiednią komisją, a następnie zostanie poddany pod głosowanie Rady Miasta, niezbędne jest uzyskanie dla niego udokumentowanego społecznego poparcia.

Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę w holach włocławskiej hali będą zbierane podpisy osób popierających tę inicjatywę. Projekt będzie można też poprzeć w urzędzie miasta od 17 do 21 września 2018 przy Zielonym Rynku 11/13.

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

Przyjaciel-TuskPrzyjaciel-Tusk

9 4

Hala wloclawsi januszy i grażyn. 15:53, 14.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ACTA2ACTA2

8 4

hala mistrzów czasami ......... 17:04, 14.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

koszkosz

5 4

Proponuję bardziej adekwatną nazwę: "Hala Nygusów". 18:07, 14.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KibicownikKibicownik

1 0

Już kiedyś pan prezydent MW i jego I-sza zastępczyni BM wykorzystali Halę do autoreklamy. Było to nienajlepszym pomysłem jak się potem publicznie okazało. I znów..? Tak przedwyborczo? Aby zaistnieć. 10:41, 15.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© ddwloclawek.pl | Prawa zastrzeżone